A.H. Riise, producent rumu dostępnego w Polsce, przekazał 190 tys. duńskich koron na rzecz żołnierzy, którzy odnieśli obrażenia w czasie wojny. Chodzi o członków elitarnej jednostki specjalnej duńskiej marynarki wojennej – Frømandskorpset.

A.H. Riise angażuje się w działalność charytatywną. Firma przekazała 190 tys. duńskich koron na rzecz żołnierzy, wchodzących w skład elitarnej jednostki specjalnej duńskiej marynarki wojennej – Frømandskorpset, którzy odnieśli obrażenia w czasie wojny.

Jej członkowie regularnie narażają swoje życie, będąc rozmieszczani zarówno na linii frontu, jak i za liniami wroga. Wiele przeprowadzanych przez nich misji odbywa się w warunkach najwyższego ryzyka, co tworzy pomiędzy nimi unikalną więź. Niestety nie wszyscy żołnierze wracają do domu bez obrażeń. Mowa tu zarówno o ranach fizycznych, jak i psychicznych, dlatego tak ważna i potrzebna jest solidarność pomiędzy żołnierzami – informuje producent.

Wsparcie i opiekę zapewnia fundacja Conventus Ranae, co po łacinie oznacza Zgromadzenie Żab. Conventus Ranae współpracuje między innymi z Veterans Alliance – organizacją patronacką dla duńskich weteranów wojennych.

W ostatnich latach A.H. Riise współpracował z Conventus Ranae. Współpraca doprowadziła m.in. do powstania rumu Danish Navy Frogman. W 2017 r., z okazji 60. rocznicy powstania formacji Frømandskorpset, powstał rum Royal Danish Navy Frogman 60.

To właśnie część zysków uzyskanych ze sprzedaży tego rumu została przekazana organizacji w celu wspierania jej działań.

– Członkowie Frømandskorpset żyją w świecie, w którym służą Danii w tajemnicy, co oznacza, że ich poświęcenie nie spotyka się z publicznym uznaniem. Cieszymy się, że chociaż w ten sposób możemy okazać im swoje wsparcie i podziękować za wszelkie wysiłki – mówi dyrektor firmy A.H. Riise, Michael Bielefeldt.

Jubileuszowa edycja rumu Frogman została całkowicie wyprzedana. A.H. Riise pracuje obecnie nad przygotowaniem nowej edycji trunku o mocy 60%, przy współpracy z Conventus Ranae.

Czek dla Conventus Ranae został przekazany w PanzerMuseum East, który jest największym duńskim muzeum militariów i znajduje się w mieście Sorø. Wyłącznym dystrybutorem rumów A.H. Riise na Polskę jest firma Tudor House.

Red.

Czytaj:

Ciemny rum Mötorhead produkowany na Dominikanie

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA