Na gigantycznym terenie dawnych Browarów Warszawskich powstanie nowa część Woli. Będą mieszkania, biura, a także część rozrywkowa. Cały obszar będzie otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

Na ostatnim wolnym terenie na warszawskiej Woli firma Echo Investment stawia zupełnie nowy kwartał miasta na olbrzymim obszarze – aż 4,4 hektara. Nie będzie na nim drapaczy chmur, a kilkupiętrowe budynki. Zamiast biurowców powstaną mieszkania.

Konserwator zabytków zabronił grodzenia terenu, dlatego do browarów będzie można wejść z każdej strony. Sercem nowej części Woli ma być plac przy Warzelni. Znajdą się tam tam restauracje, bary i kawiarnie. Podobną rolę gastronomiczną ma pełnić „plac śniadaniowy”, zlokalizowany obok budynków mieszkalnych. Istotną częścią będą biura – łącznie 50 tys. mkw powierzchni najmu w czterech budynkach.

Podziemna część z XIX- wieku, w której dawniej leżakowało piwo, ma być największą atrakcją Browarów Warszawskich. W piwnicach znajdą się restauracje, kawiarnie i centrum konferencyjne. Zajmą 1,7 tys. mkw powierzchni. Nad nimi znajdzie się ogród-sad, który ma nawiązywać do historii Woli. W dawnej Warzelni, znów popłynie piwo. Inwestor szuka już minibrowaru, który mógłby produkować tu swój trunek. Zgodnie z zapewnieniami, nie będzie to restauracja z piwem, ale produkcja na większą skalę.

Inwestycja warta pół miliarda złotych, na którą składa się 13 budynków, w tym trzy zrewitalizowane, ma być ukończona do 2020 r.

Red. (źródło: warszawa.naszemiasto.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA