26 września 2017 r. w Centrum Praskim Koneser odbyła się symboliczna uroczystość zawieszenia wiechy, z okazji zakończenia stanu surowego w budynku „Skarbnicy” – ostatniej z trzech mieszkaniowych inwestycji na terenie rewitalizowanej Wytwórni Wódek.

Projekt rewitalizacji Konesera, jednego z symboli warszawskiej Pragi, należy do największych tego typu przedsięwzięć w Polsce. Liczący 5 ha kompleks to przestrzeń łącząca historię z nowoczesnością. Staje się jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w stolicy.

– Wielkimi krokami zbliżamy się do otwarcia Centrum Praskiego Koneser. Jesteśmy dumni, że jako inwestor przyczyniamy się do przywrócenia potencjału tej do niedawna niedocenianej dzielnicy. Popularność Konesera wśród najemców jest dowodem, że Praga to doskonałe miejsce do życia, pracy oraz wypoczynku – mówi Michał Skotnicki, prezes spółki BBI Development S.A., jednego z właścicieli Centrum Praskiego Koneser.

Termin oddania budynku „Skarbnicy” do użytku zaplanowano na październik 2018 r. Otwarcie części komercyjnej Konesera, realizowanej wspólnie przez BBI Development S.A. i Liebrecht & wooD będzie miało miejsce wiosną 2018 r.

Centrum Praskie Koneser, realizowane wspólnie przez Grupę Liebrecht & wooD oraz BBI Development S.A., to pierwszy w Polsce, wielofunkcyjny kompleks lifestyle, zlokalizowany w sercu warszawskiej Pragi. Obiekt łączy w sobie nowoczesne technologie z bogatą historią kulturalną dzielnicy, która zajęła czwarte miejsce w rankingu 23 europejskich dzielnic wartych odwiedzenia (Travel Supermarket, styczeń 2017). Dawna Warszawska Wytwórnia Wódek zaoferuje gościom, pracownikom i mieszkańcom szeroką ofertę handlowo-usługową oraz wydarzenia kulturalne. 30 proc. z 21.800 mkw. powierzchni handlowej zajmą lokale gastronomiczne, serwujące dania z różnych kuchni świata oraz kawiarnie i kluby.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA