Alior Bank [CPS] PL

W dniach 13-15 września br. w w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie odbył się Międzynarodowy Kongres Praw Dziecka, w ramach upamiętnienia działalności na rzecz dzieci oraz 75-lecia ostatniej drogi Janusza Korczaka, Stefy Wilczyńskiej oraz dzieci z Domu Sierot.

Kongres stanowił swoistą próbę odpowiedzi na wezwanie Janusza Korczaka: „Wzywam o magna charta libertatis! – Wzywam o prawa dziecka!”. Na uroczystościach nie zabrakło więc prezentacji światowych doświadczeń naukowych i praktycznych związanych z prawami dziecka oraz idei korczakowskich.

W Kongresie wzięli udział wybitni eksperci w zakresie praw dziecka z różnych obszarów nauki z całego świata.

– Jest z nami 120 osób spoza granic Polski. To reprezentanci różnych zawodów i specjalności, przyjaciele dzieci. Wszyscy, którzy myślą Korczakiem – stwierdził Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka, otwierając spotkanie w Muzeum POLIN.

Dziękując partnerom i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Kongresu podkreślił, jak bardzo aktualne i potrzebne są dzisiaj idee Janusza Korczaka i Ireny Sendlerowej.

Wydarzenie oparte było na trzech filarach tematycznych: Historia i Pamięć (Dzień 1), Filozofia, Pedagogika i Praktyka (Dzień 2) oraz Prawa Dziecka (Dzień 3).

O kompleksową oprawę kulinarną Kongresu zadbał lider na rynku usług cateringowych w zakresie kulinariów eventowych – marka Deli Catering. Choć w menu królowały dania typowo staropolskie, nie zabrakło tez rarytasów w lekkiej i nowoczesnej odsłonie.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA