Plac Europejski w Warszawie wypełnią restauracje i kawiarnie. Trwa budowa futurystycznego pawilonu restauracyjnego przy budynku kompleksu biurowego. Intensywne prace renowacyjne i wykończeniowe prowadzone są również w dawnym budynku magazynowym, który zajmie koncept Stixx Bar&Grill.

Magazyn przy ul. Wroniej, dawniej należący do Wojskowych Zakładów Graficznych Bellona, po rewitalizacji zyska drugie życie. Pozostałe restauracje i kawiarnie ulokują się na partnerach budynków Warsaw Spire oraz na 3. piętrze budynku wieżowego.

Stixx Bar & Grill zajmie 1,5 mkw. na dwóch poziomach budynku i zaoferuje formułę dań na wynos o nazwie Stixx Deli 2 Go. To nowatorski koncept restauracji, który połączy kuchnię z całego świata w atrakcyjnych cenach i stworzy miejsce o nowoczesnym, niezobowiązującym stylu. Główna część restauracyjna obejmie otwartą kuchnię z grillem o długości 8 metrów, wolnostojący bar, salę jadalną, strefę lounge oraz dużą ścianę chłodzącą na wino. W miesiącach letnich goście restauracji będą mogli korzystać ze strefy patio o powierzchni 400 mkw., gdzie znajdzie się również zewnętrzny bar.

W budowie jest również unikalny pasaż artystyczny Art Walk, który w przyszłości służyć będzie jako przestrzeń wystawiennicza dla prac młodych artystów. Z myślą o funkcjach publicznych i rekreacyjnych, cała przestrzeń placu Europejskiego będzie wyłączona z ruchu kołowego. Otwarcie nowej, przyjaznej przestrzeni dla wszystkich mieszkańców Warszawy nastąpi w maju 2016 r.

Red. (źródło: propertydesign.pl)

Print Friendly, PDF & Email

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA