Hunters’ Roots Café to połączenie kawiarni serwującej swoim gościom sezonowe menu oraz baru z sokami ze świeżo wyciskanych owoców. Lokal działa w Melbourne w Australii. Menu tworzone w oparciu o produkty sezonowe uosabiają wyróżniający się świeżością design kawiarni.

Charakter kawiarni Hunters’ Roots tworzą mocno zaakcentowane nowoczesne rozwiązania i czysta forma. Do stworzenia unikalnego wnętrza wykorzystano drewniane skrzynki na owoce, ułożone w abstrakcyjną kompozycję. Zastosowanie drewna twardego klonu amerykańskiego rozjaśnia całe wnętrze.

Oświetlenie, szafki i półki podkreślają wizualne wrażenie rzeźby. Niektóre z podwieszonych pod sufitem skrzynek pełnią również funkcję opraw oświetleniowych, rzucając cienie, które dodają wnętrzu głębi i sprawiają, że wygląda ono bardziej intrygująco.

Efektem działań architektów jest współczesne wnętrze, w którym wykorzystano twardy klon amerykański w połączeniu z drewnem paulowni. Następnie rozjaśniono je farbą wapienną. Wszystkie elementy stolarskie i skrzynki rozmieszczone na niższych poziomach także powstały z drewna twardego klonu amerykańskiego. Dzięki temu uzyskano efekt jasnych barw, otaczających konsumenta.

– Przestrzeń jest bardzo efektowna, a przy tym przyjazna i przytulna, więc klienci mogą się tu zrelaksować. Natomiast ręcznie wykonane elementy stolarskie nadają niewielkiemu wnętrzu naszej kawiarni wyjątkowy charakter – komentuje Kerry Chew, właścicielka Hunters’ Roots.

Patrz galeria

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA