Alior Bank [CPS] PL

Ogólnopolska hurtownia zaopatrująca lodziarnie i cukiernie – Lodziarz.pl, wspólnie ze specjalistami z Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku, opracowała innowacyjną aplikację wspomagającą decyzje biznesowe przedsiębiorstwa i jego kontrahentów.

Podlaskie przedsiębiorstwo w swojej strategii rozwoju zakłada oferowanie swoim klientom usługi nie kojarzone dotychczas z działalnością hurtowni obsługujących ten segment klientów. Robi to także poprzez udział w regionalnych i krajowych konkursach wspierających wzrost innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw.

Od tego sezonu Lodziarz.pl będzie wspierać swoich klientów poprzez świadczenia zautomatyzowanej usługi doradczej dotyczącej optymalizacji procesu planowania i realizacji zakupów. Firma w ramach programu Bon na innowacje zrealizowała projekt polegający na opracowaniu informatycznego modułu wsparcia strategii zarządzania i optymalizacji procesów zakupu-magazynowania-dystrybucji surowców w ramach sieci franczyzowej zakładów produkcji lodów w oparciu o moduł analizy danych pogodowych.

– Aplikacja rozwiązuje jeden z największych problemów lodziarni polegający na prognozowaniu ilości towaru, który powinien zostać w danym momencie zamówiony – mówi Zbigniew Garbowski, przedstawiciel hurtowni Lodziarz.pl.

Lodziarnia składając zamówienie online w hurtowni będzie miała możliwość weryfikacji planowanych zakupów w oparciu o prognozę zapotrzebowania wygenerowaną przez system.

– Aplikacja wyręcza właściciela lodziarni z konieczności przewidywania dokładnej ilości towaru, jaki w danym momencie powinien zamówić – wyjaśnia Zbigniew Garbowski.

System informatyczny wykorzystujący sieci neuronowe do prognozowania wielkości zakupów jest innowacją co najmniej na poziomie krajowym. Jak wyjaśniają twórcy pomysłu, rozwiązanie stanowi atut przedsiębiorstwa i istotny element budowy przewagi konkurencyjnej, dlatego przedsiębiorstwo chroni tajemnicą informację, jakiego rodzaju dane wejściowe służą do estymacji zamówień.

Oprac. ŁG

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA