Insieme Day odbędzie się 6 czerwca 2019 r. w Berlinie. Insieme w języku włoskim oznacza „razem”. Spotkanie w Berlinie ma na celu wspólne rozwiązywanie problemów w dzisiejszym systemie produkcji żywności. Dyskutować na ten temat będą światowi eksperci.

Barilla jest producentem makaronu od czterech pokoleń. W ramach strategii “Good for You, Good for the Planet” podejmuje działania w zakresie ochrony środowiska, m.in. poprzez promocję ekologicznych systemów produkowania żywności.

Barilla co roku organizuje debatę na tematy związane z ochroną środowiska.Na Insieme Day spotkają się eksperci z dziedziny polityki, ekologii oraz mediów. Omawiane będą takie tematy, jak ograniczenie emisji CO2 oraz zmiana przyzwyczajeń i decyzji zakupowych pokolenia Y. Prelegenci rozmawiać będą o tym, w jaki sposób poprawić możliwości branży rolnictwa i producentów żywności w zakresie ochrony środowiska.

Podczas Insieme Day obecna będzie firma Wasa należąca od 20 lat do grupy Barilla. W 2010 r. Wasa zaczęła działać na rzecz zmniejszenia negatywnych oddziaływań, jakie produkty firmy mogą mieć na środowisko. Stopniowo zredukowano emitowany przez piekarnie CO2 o 82%, a 99% opakowań Wasa jest przetwarzalnych, czyli nadaje się do recyklingu. Producent chrupkiego pieczywa osiągnął zerową emisję CO2. Poprzez wspieranie projektów ochrony lasów deszczowych i energii odnawialnej zrekompensował w 100% emisję CO2.

Red.

Czytaj:

Nielsen: czym jest Healthy 2.0?

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA