Alior Bank [CPS] PL

Od dłuższego czasu coraz większą popularnością cieszą się lody naturalne – domowe, tworzone na bazie tradycyjnej receptury. „Powrót do korzeni” obejmuje jednak nie tylko smak lodów, ale również sposób ich serwowania. Po sukcesie sprzedaży z mobilnych punktów w postaci riksz, w Trójmieście pojawił się lodowy ice-truck.

– Dawniej lody serwowane przecież były z riksz, które można było ustawić niemal w dowolnym miejscu. Od kilku lat riksze z lodowymi przysmakami ponownie zawładnęły uliczkami i skwerami polskich miast i miasteczek, z miejsca stając się prawdziwym hitem – mówi Maciej Siniło, współwłaściciel trójmiejskiej Wytwórni Lodów Prawdziwych „u Lodziarzy”.

W zachodniej Europie i Stanach Zjednoczonych tego typu mobilne punkty sprzedaży zaczęły być zastępowane przez ice-trucki – specjalnie do tego celu modyfikowane samochody, wprost z których sprzedawano desery. Dziś moda na nie znów wraca. Przykładem jest Trójmiasto, gdzie w ostatnim czasie pojawił się ice-truck, którego właścicielem jest Wytwórnia Lodów Prawdziwych „u Lodziarzy”:

– Myśl o takiej formie sprzedaży chodziła za nami od kilku ładnych lat. W tym sezonie postanowiliśmy więc spełnić nasze marzenie i stworzyliśmy pojazd, który robi wrażenie nie tylko na fanach motoryzacji – mówi współwłaściciel lodziarni, Szymon Odjas.

Trójmiejski ice-truck to specjalnie do tego celu sprowadzony z Francji klasyczny Citroën HY z 1970 r., który po przyjeździe do kraju został gruntownie wyremontowany. Oprócz instalacji elementów związanych z działalnością lodową, w samochodzie gruntownie wyremontowano m. in. silnik i układ napędowy.

Na co dzień sprzedaż lodowych przysmaków wprost z ice-truck’a odbywa się w pobliżu molo w Orłowie. Jak informuje pomysłodawca, jest to jedyny tego typu pojazd w Polsce.

Inauguracja Wytwórni Lodów Prawdziwych „U Lodziarzy” odbyła się dwa lata temu w Białymstoku. Kolejne punkty powstawały w Augustowie, Łomży, Suwałkach, Ełku i Białymstoku – w Atrium Biała i Galerii Alfa. W ubiegłym roku uruchomiono trzy wytwórnie w Trójmieście: w Gdyni, Rumi i Gdańsku, a także w Olsztynie, Żarach, Białej Podlaskiej. Obecnie na terenie całego kraju działa ponad 30 punktów Wytwórni Lodów Prawdziwych „U Lodziarzy”.

Oprac. ŁG

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA