Alior Bank [CPS] PL

Położony 140 m nad ziemią Panorama Sky Bar w hotelu Marriott jest najwyżej usytuowanym restauracyjnym barem w Polsce. Z jego okien można podziwiać m.in. Stadion Narodowy, Wisłę oraz Łazienki Królewskie.

Panorama Sky Bar jest uznawany za jedno z najbardziej wyróżniających się miejsc na gastronomicznej mapie Warszawy. Został otwarty wraz z hotelem Marriott w 1989 r. Zlokalizowany na 40. piętrze od samego początku cieszył się ogromną popularnością ze względu na wspaniałe widoki na północno-wschodnią część stolicy.

W momencie otwarcia 26 lat temu, jeszcze pod nazwą Panorama Club, był nastawiony głównie na gości hotelowych, a jego wystrój nawiązywał do bogato zdobionych elementów modnych na początku lat 90., z dominującym kolorem bordowym i złotym. Gościł wiele osobowości świata polityki i estrady.

Koszt inwestycji to blisko 1,9 mln zł. Przygotowania do remontu trwały niemal rok, a sam remont 4 tygodnie. Za projekt wystroju odpowiedzialna była pracownia Kaczmarek Studio.

– Motywem przewodnim aranżacji wnętrz Panorama Sky Bar jest wieczorny widok na panoramę Warszawy. Odzwierciedla to wykładzina – fotografia nocnej Warszawy z lotu ptaka. Wiele elementów wystroju, m.in. krzyżujące i przecinające linie na słupach lustrzanych i tapicerkach, symbolizują warszawskie skrzyżowania – mówi Mirosław Kaczmarek z Kaczmarek Studio.

Nowa Panorama Sky Bar specjalizuje się w samodzielnie infuzowanych alkoholach przygotowanych na bazie ziół, przypraw i owoców. Koktajle swoją nazwę czerpią od znanych warszawskich miejsc. Amatorzy części historycznej mogą spróbować koktajli o nazwach Zamek Królewski, Pod Mostem Poniatowskim czy Plac Starego Miasta, natomiast zwolennicy nie tak odległej historii chętnie sięgną po trunek Pałac Kultury.

Źródło: propertydesign.pl

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA