Pracownia Grycaj Design zrealizowała kolejną restaurację z nowatorskim wystrojem wnętrz, tym razem w Krakowi. Pino Garden, która zachwyca nie tylko ciekawą lokalizacją, ale przede wszystkim designem.

Pino Garden to nowa, równocześnie druga już restauracja z szyldem Pino powstała w Krakowie. Ze względu na specyficzne usytuowanie na słynnych, krakowskich Błoniach, klimat, kuchnia i design lokalu odzwierciedlają atmosferę miejsca przepełnioną duchem odpoczynku, rekreacji i zdrowia.

Dania w karcie menu restauracji Pino Garden to połączenie ekskluzywnej kuchni „haute cuisine” i potraw popularnych i powszechnie znanych, potraw mięsnych, ale i jarskich, potraw wywodzących się z tradycji polskiej, ale również specjałów charakterystycznych dla innych kręgów kulturowych (m.in. kuchnia włoska, hiszpańska, amerykańska).

Pino Garden

– Pino Garden to młodsza siostra modnego krakowskiego Pino z Placu Szczepańskiego. Wnętrze nawiązują do siebi. Zamiast ceglanych ścian otworzyliśmy jednak wnętrze pokazując kontekst otoczenia. Jest nim 60-metrowy ogród, ale przede wszystkim krakowskie Błonia. Restauracja położona jest jako jedyne takie miejsce na terenie największego krakowskiego trawnika – mówi architekt Jacek Grycaj.

We wnętrzu uwagę zwraca dużo naturalnego drewna, ciepłych skór, betonu i czarno-białych mozaik. Całość uzupełniają kilkusetletnie oliwkowe drzewa oraz donice z ziołami. Kuchnia tradycyjnie dla projektów Dino jest otwarta, umożliwiając gościom wgląd tajniki miejscowej gastronomii. W stalowym piecu codziennie, zgodnie z oryginalną włoską recepturą, wypiekana jest pizza.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA