Alior Bank [CPS] PL

AmRest, największa notowana na giełdzie spółka prowadząca sieć restauracji w Europie Środkowej, ogłosiła otwarcie pierwszej restauracji Pizza Hut w Czechach. Tym samym, spółka poszerza swoją działalność w kraju, w którym zarządza m.in. markami KFC, Starbucks i Burger King.

Nowo otwarta restauracja w galerii handlowej Palladium w Pradze reprezentuje koncept Express, który powstał w odpowiedzi na aktualne trendy i potrzeby konsumentów. W ofercie znajdują się najpopularniejsze smaki z menu Pizza Hut, przygotowywane ze składników najwyższej jakości, na oczach klientów, w zaledwie 5 minut – informuje sieć.

– Wejście na rynek czeski to kontynuacja strategii rozwoju marki w regionie Środkowej Europy. Z entuzjazmem wprowadzamy pionierski koncept Pizzy Hut Express na rynek czeski. Idea pizzy przygotowywanej w ciągu 5 minut cieszy się wielką popularnością w Polsce i na Węgrzech, dlatego jesteśmy przekonani, że produkty najwyższej jakości oraz doskonała obsługa spełnią oczekiwania konsumentów również w Czechach – mówi Monika Czyż, prezydent Pizza Hut Delivery & Express.

Do 2021 r. spółka planuje otworzyć na rynku czeskim 70 restauracji Pizza Hut, w których zatrudnionych zostanie ok. 1500 pracowników.

Historia AmRest rozpoczęła się w 1993 r., wraz z otwarciem pierwszej restauracji Pizza Hut we Wrocławiu. Obecnie operator gastronomiczny zarządza siecią blisko 300. restauracji Pizza Hut w 6. krajach: w Polsce, Rosji, Niemczech, Francji, na Węgrzech oraz w Czechach. Od 1 października 2016 r. firma, jako master-franczyzobiorca, nabyła prawo do udzielania na rzecz osób trzecich franczyzy (tzw. subfranczyza) na prowadzenie restauracji Pizza Hut typu Express oraz Delivery (pizza z dostawą) w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Źródło: AmRest

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA