Alior Bank [CPS] PL

Dwa miesiące trwała przebudowa starego pawilonu McDonald’s w centrum Rotterdamu. Nowy, spektakularny w formie pawilon zaprojektowała pracownia Mei architects and planners. Realizacja otrzymała German Design Award 2016 w kategorii architektura komercyjna.

German Design Award to najważniejsza, międzynarodowa nagroda przyznawana przez Radę Wzornictwa Niemieckiego. Jej cel to odkrywanie i nagradzanie wyjątkowego, współczesnego designu wyznaczającego trendy. Przełomowe realizacje śmiało wpisujące się w architekturę krajobrazu nagradzone są corocznie. German Design Award jest jednym z najbardziej cenionych konkursów w dziedzinie designu na świecie.

W tym roku Rada Wzornictwa Niemieckiego doceniła design zaproponowany przez pracownię Mei architects and planners. To za ich sprawą najbrzydszy budynek w Rotterdamie zmieniono w wyjątkowy budynek McDonald’s, który wygląda niczym małe dzieło sztuki.

Pawilon jest kompaktowy w formie – przeszklona fasada, przejrzysty hol, trzy wejścia dla klientów. Dzięki zaproponowanej formie, McDonald’s wpisuje się w historyczną zabudowę miasta.

Architekci zaproponowali również te same meble miejskie na odkrytym tarasie, które można znaleźć w innych miejscach publicznych w Rotterdamie.

Pawilon posiada piękną, elegancką fasadę wykonaną z aluminium, które zostało poddane anodowaniu, co z kolei umożliwiło jego pozłocenie.

Red. (źródło: propertydesign.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA