Tam, gdzie spotyka się powiew chłodu z żarem tropików, smaki norweskich fiordów z hiszpańską salsą, północ z południem – z takim pomysłem przyszedł do projektantów z KDesign Architekci właściciel nowej Restauracji Północ-Południe na ul. Bagatela w Warszawie.

Powstało miejsce, gdzie spotykają się różne światy – tradycyjny i nowoczesny. Projekt wnętrze wielokulturowej restauracji autorzy wystroju oparli na przeciwieństwach: strefa dzienna/ nocna; drewno/szkło; szarość/biel; wysokie barowe stołki/miękka kanapa, miejsce na kolacje we dwoje/stół socjalny. – W kontraście do jasnej, “szklarnio-kuchni” powstał ciemny, drewniany bar wprowadzający “knajpiany” klimat – wyjaśniają projektanci.

Cechy charakterystyczne restauracji to: otwarta kuchnia, gdzie można podglądać pracę kucharzy, rozświetlona zaplecze, z którego kucharze wydają oryginalne potrawy o smakach z podróży po różnych zakątkach świata.

– Tłem dla architektonicznych kontrastów jest istniejąca posadzka i ściany, które pomalowaliśmy na ciemnoszary kolor. Elementem spajającym jest biegnąca przez cały lokal drewniana lamperia – odwołanie do tradycji. Ciemne wnętrze restauracji rozświetla ciepłe światło żarowych lamp, zapraszając wędrowca, by ugościć go dobrodziejstwami kuchni – zauważają projektanci.

Red. (źródło: propertydesign.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA