W Elblągu powstała restauracja oferująca romantyczne kolacje w wieży w XIII wiecznym młynie wodnym o urzędowej nazwie Zabytkowy Zespół Młyna Wodnego.

W latach 60. młyn przestał funkcjonować i był szabrowany przez złomiarzy. Później został doszczętnie spalony. Obiekt mógł być odbudowany w dowolny sposób i tak w samym młynie, gdzie mielono mąkę powstał hotel, zaś w magazynie na zborze – restauracja.

Obok młyna stanął budynek dawnej biblioteki pedagogicznej, a przed wojną szkoły. Budynek został przeniesiony z centrum miasta. Rozebrano go wówczas i ponowie ustawiono w nowym miejscu. Teraz są tam sale konferencyjne i spa z basenami.

To miejsce pachnące historią. Wiąże się z nim legenda o sprytnej młynarzowej, która uratowała młyn przez rekwizycją. Dziś w stylowej, klimatyzowanej restauracji z antresolą w Zabytkowym Zespole Młyna Wodnego serwowane są dania kuchni regionalnej i europejskiej oraz kolacje dla dwojga “Zasmakuj w Młynie”. Dla wegetarian przeznaczone są dania jarskie. Mile widziane są również dzieci dla których przygotowano specjalne menu, pokój oraz plac zabaw.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA