Alior Bank [CPS] PL

Amerykański start-up zamienia modne restauracje, które otwierane są dopiero w godzinach popołudniowych, w biura dla ludzi wolnych zawodów, twórców, czy osób realizujących projekty na zlecenie.

Właściciele restauracji chętnie przekształcają swoje wolne przestrzenie w biura w stylu WeWork, czyli wygodne, przyjazne pracy enklawy.

Osoby pracujące zdalnie nie zawsze mają ochotę pozostawać w czterech kątach swojego mieszkania i ruszają w miasto. Restauracje są jednym z tych miejsc, które każdego ranka transformują się w przestrzeń biurową dla freelancerów.

Start-up Spacious tworzy z kilku lokali sieć hybrydowych restauracji typu coworking, które wieczorem serwują posiłki, a wcześniej stanowią biura i miejsca do pracy.

Tego typu lokale gastronomiczne są tańsze od wynajmowanych przestrzeni biurowych i jednocześnie mniej zawodne niż np. zwykłe kawiarnie. Spacious oferuje dostęp do restauracji w ramach abonamentu kosztującego 95 dol. miesięcznie. W pakiecie jest nie tylko wolna przestrzeń, ale także dostęp do wifi, kawy, napojów i przekąsek.

Spacious działa w Nowym Jorku, ale zapowiada, że wkrótce wejdzie na rynek Los Angeles, San Francisco, a także Londynu.

Oprac. ŁG

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA