Soplica postanowiła stworzyć na terenie Warszawy i okolic hotele dla pszczół. Partnerami akcji jest Rob in Wood – Niepokorna Stolarka. W Polsce żyje aż 470 gatunków tych owadów. 

Hotele dla pszczół, które będą rozmieszczone na terenie Warszawy i okolic, zostały zaprojektowane i skonstruowane przez Rob in Wood – Niepokorna Stolarka. Do ich wykonania użyto drewna z polskich lasów, a wnętrze wypełniono trzciną, drewnem z odpowiednio nawierconymi otworami i cegłą dziurawką, drobnymi gałązkami oraz szyszkami modrzewiowymi, w których dzikie pszczoły mogą budować swoje gniazda. Dodatkowo w każdym domku zaaranżowano specjalną przestrzeń dla trzmieli – równie pożytecznych zapylaczy.

Hotele wykorzystywane w projekcie „Pszczele Azyle” zostały pozytywnie zaopiniowane przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”, które od lat angażuje się w działania na rzecz pszczół.

Kampania „Pszczele Azyle” nie opiera się wyłącznie na budowaniu hoteli dla owadów w przestrzeni miejskiej. Jej celem jest również edukacja na temat roli pszczół, które narażone są na skutki działalności człowieka.

Początki Soplicy sięgają 1891 r. W tym roku zaczęto Gnieźnie tworzyć alkohole pod tą marką. Fabryka była pierwszym polskim zakładem znajdującym się pod panowaniem pruskim, produkującym wódki i likiery w sposób naturalny, z owoców, korzeni, ziół i kwiatów. Fachmistrzowie Soplicy nadal wykorzystują wyłącznie naturalne składniki – polskie owoce, orzechy i zboża, bazując na tradycyjnych recepturach.

Red.

Jakie alkohole najchętniej piją Polacy?

 

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA