Alior Bank [CPS] PL

Powoli zmienia się charakter polskich restauracji. Stary design zastępuje nowy, a w menu w miejsce dawnej kuchni wchodzą potrawy współczesnej Europy.

Na ulicy Piotrkowskiej, sztandarowej arterii centrum Łodzi, w miejscu restauracji Ślepy Maks powstał nowy lokal. W Surprise przedwojenne potrawy zastąpiły autorskie dania kuchni europejskiej.

– Nie do końca odpowiadała nam koncepcja przedwojennego lokalu. Przyciemnione wnętrze ze złotymi zdobieniami nie przyciągało gości. Nie było to miejsce, do którego chciało się przychodzić – mówią właściciele Surprise.

Zmieniła się nie tylko polska nazwa, ale także aranżacja nowego wnętrza. Z dawnego Maksa pozostał stary stół, lustro i książki o Łodzi. Przy wejściu ustawiono zabytkową, pofabryczną ramę okienną wypełnioną fotografiami Łodzi. Salę restauracji rozjaśniły jasno-szare kolory. Przy oknach zamontowano drewniane okiennice, a parapety ozdobiono poduszkami i doniczkową trawą.

Ze stołów zniknęły białe obrusy i kryształowa zastawa. Pojawiły się wazony z sezonowymi kwiatami. W środku jest około 45 miejsc. Do dyspozycji gości jest także ogródek ze stolikami i krzesłami. Dla amatorów słonecznych kąpieli dostępne będą leżaki.

Zamiast dań inspirowanych przedwojennymi przepisami są europejskie potrawy. Restauracja przyciągać ma połączeniem smaków oraz niespotykanymi gdzie indziej produktami sprowadzanymi z Hiszpanii i Francji. W południe dostępna będzie także codzienna oferta lunchowa. W sezonie letnim uruchomiony zostanie koktajl bar w ogródku, a na zewnątrz przyrządzane będą dania z grilla.

TW (źródło: lodz.wyborcza.pl)

Print Friendly, PDF & Email

1 KOMENTARZ

  1. “Przy wejściu ustawiono zabytkową, pofabryczną ramę okienną…”. To rama z XIX-wiecznej fabryki, którą wyburzył właściciel tego przybytku. Najwyraźniej przynosi pecha, bo to już czwarty lokal w tym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA