Alior Bank [CPS] PL

Kolacja z sowami, albo w więzieniu. Takich restauracji nie znajdziesz w Polsce. Moda na tematyczne kawiarnie i restauracje nie wywodzi się z Japonii, ale ich liczba w tym kraju jest ogromna. Mimo że dostarczają niezapomnianych doznań kulinarnych, jedzenie odgrywa w nich drugoplanową rolę. Chodzi o niepowtarzalną atmosferę, zaskakujący wystrój oraz dbałość o szczegóły.

Japonia to fascynujący kraj, który od zawsze wzbudzał zainteresowanie, szczególnie Europejczyków. Wielu osobom kojarzy się z głównie z bogatą kulturą i zabytkami. Ale Kraj Kwitnącej Wiśni to również wspaniałe jedzenie. W 2014 roku tradycyjna, japońska kuchnia została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jednak nie tylko same potrawy i ich jakość zasługują na uwagę. Warto przyjrzeć się miejscom, gdzie możemy je spożywać.

Trend na theme restaurants lub theme cafés, czyli tematyczne kawiarnie i restauracje opanował Japonię. To miejsca, w których przede wszystkim liczy się atmosfera, wystrój i klimat. Dania stanowią tu jedynie dopełnienie atrakcji dla gości.

Mieszkańcy zatłoczonych, japońskich metropolii często nie mają możliwości, aby hodować w domu zwierzęta. Wynika to z zakazów, które wprowadzają właściciele mieszkań czy spółdzielnie. Jest na to rada. Mogą udać się do jednej z tematycznych kawiarni, która oferuje spędzanie czasu ze zwierzętami. Nie zawsze są to tylko zwierzęta typowo domowe, jak koty czy psy.

Czytaj więcej: radiogdansk.pl 

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA