Uber eats wprowadza weryfikację tożsamości w czasie rzeczywistym

Uber eats wprowadza w aplikacji funkcję weryfikowania tożsamości w czasie rzeczywistym. Real Time ID Check jest rozwinięciem opcji “Zawsze, wiesz, z kim jedziesz”. Check Your Ride zaimplementowano w lipcu br. Nowa funkcja jest kolejnym rozwiązaniem Ubera wykorzystującym najnowsze technologie, w tym m.in. biometrię.

Nową funkcję Real Time ID Check wprowadzono w dwóch aplikacjach  – Uber oraz Uber eats. Obowiązuje ona kierowców oraz kurierów.

Dla pasażerów i osób zamawiających jedzenie oznacza kolejną funkcję poprawiającą bezpieczeństwo zarówno przewozów, jak i dostaw. Wykorzystanie technologii ma na celu przeciwdziałanie nadużyciom i oszustwom – informuje firma.

Na czym polega Real Time ID Check?

Uber będzie wymagał od kierowców i kurierów wykonania selfie przed przejściem w tryb aktywności. Następnie system porówna zdjęcie ze zdjęciem profilowym w aplikacji. Prośba o przeprowadzenie weryfikacji wystąpi w dowolnym momencie, np. podczas logowania lub pomiędzy kolejnymi zleceniami. Aplikacja poprosi kierowców o zrobienie zdjęcia i przesłanie go na platformę. W przypadku niezgodności selfie ze zdjęciem w aplikacji lub niewykonania czynności, nastąpi blokada konta kierowcy lub kuriera w celu dalszego wyjaśnienia.

Mimo że weryfikacje będą losowe, użytkownicy mający wątpliwości dotyczące zgodności wizerunku z kontem będą mogli zgłosić tego rodzaju sytuacje w aplikacji – tak, jak ma to miejsce teraz.

Mając na uwadze wymogi związane z ochroną prywatności, kierowcy i kurierzy będą mieli dwie możliwości dokonania weryfikacji. Pierwsza z nich to kontrola automatyczna, wykonywana za pomocą technologii biometrycznej. Drugą jest kontrola ręczna, prowadzona przy wsparciu pracownika Ubera.

Rozwinięcie funkcji “Zawsze wiesz, z kim jedziesz”

Real Time ID Check jest rozszerzeniem opcji “Zawsze wiesz, z kim jedziesz” (Check Your Ride), którą Uber wprowadził w swojej aplikacji w lipcu 2019 r. W jej ramach, tuż przed przybyciem auta na miejsce, użytkownicy otrzymują powiadomienie push. Przypomina ono o sprawdzeniu, czy numer tablicy rejestracyjnej samochodu, a także wizerunek kierowcy są zgodne z informacjami zawartymi w aplikacji. Funkcja Real Time ID Check jest w pełni zgodna z europejskimi przepisami dotyczącymi RODO – informuje sieć.

Uber to firma technologiczna, która łączy użytkowników aplikacji z kierowcami korzystającymi z platformy. Umożliwia współdzielenie przejazdu z innymi, dostawę posiłku bądź przewiezienia przesyłki. Platforma Uber działa w ponad 600 miastach w 65 państwach na całym świecie. W Polsce jest dostępna w 7 miastach: Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i na Śląsku.

Red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat