Alior Bank [CPS] PL

Prawdziwie śródziemnomorska kuchnia i odgłosy włoskojęzycznej obsługi – to miejsce na kulinarnej mapie Wrocławia, gdzie można poczuć klimat Woch. W Viviere Italiano gości wita zapach świeżego chleba i zapiekanego ciasta, a w radio donośny głos włoskiego spikera. Następnie ukazuje się kilkumetrowy skład z kolekcją włoskich win.

W menu króluje kuchnia śródziemnomorska – ryby i owoce morza, ale są również makarony i prawdziwie włoska pizza. Wszystkie potrawy przygotowywane są na bazie oryginalnych produktów sprowadzanych z Italii. Dania przyrządzają rodowici Włosi, a w ofercie – zgodnie z najnowszymi trendami – znajduje się także pizza bezglutenowa.

Potwierdzeniem autentyczności w uprawianiu prawdziwie włoskiej kuchni i propagowaniu włoskiej kultury jest certyfikat Ospitalita Italiana – Ristorati Italiani Nel Mondo (Włoska gościnność – Włoskie restauracje na świecie), który we współpracy z Włoską Izbą Przemysłowo-Handlową w Polsce przyznaje Ministerstwo Włoskie.

Viviere Italiano to nie tylko miejsce, w którym można posmakować prawdziwej włoskiej kuchni. Lokal wspiera i promuje wrocławskich artystów na cyklicznych imprezach, jak np. Italian Food Meets Polish Art, oraz organizuje wernisaże, podczas których prezentowane są dzieła wrocławskich twórców. Współpracuje również z jednym z wrocławskich domów dziecka. Poprzez spotkania i zabawę dzieci mają okazję poznać język i kulturę rówieśników z Włoch.

Red. (źródło: gazetawroclawska.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA