Alior Bank [CPS] PL

W Warszawie jest wiele kawiarń-sieciówek, jak Starbucks czy Green Cafe Nero, gdzie można kupić kanapkę lub tartę na zimno, albo na ciepło, zjeść ją na miejscu lub na wynos, od razu z ciepłą kawą. Ale to opcja dla osób, które akceptują sieciówkowe jedzenie. Dla pozostałych są restauracje, w których na pewno można zjeść pysznego i domowego.

Osoby o wymagającym podniebieniu mogą odwiedzić restaurację otwartą 24h/ dobę – Warszawa Wschodnia (Soho Factory, Mińska 25). Dla osób, które na śniadanie nie lubią wydać więcej niż kilka-kilkanaście zł, zapraszają inne lokale na Pradze – Bazar przy ul. Jagiellońskiej 13 (śniadanie już za 12 zł, otwarty 24h/ dobę), Przy Rynku na Komorskiej 53 (otwarty od 7 rano), Wars Express na Dworcu Wschodnim przy Kijowskiej 16 (otwarty od 5 rano). Na Saskiej Kępie od 7rano działa już Rue de Paris, gdzie można zjeść naleśnika na słodko lub na słono.

Warto wspomnieć, że centrum Marywilska (ul. Marywilska 44) otwarte jest już od samego rana. Tam można zjeść śniadanie chociażby w Polska Bistro (od 4 rano), Prestige kawiarni (przekąska, od 6 rano), w Rodeo (burgery, 6 rano) czy w Barku (fast food, od 6 rano).

Na lewym brzegu Wisły wybór jest większy. Przyjemne lokale znajdują się na Żoliborzu – słynny już Bar Sady na Krasińskiego 36, otwarty od 7 rano, gdzie za jajecznicę z trzech jaj zapłacimy 3,47 zł, bar Żolibarek (Broniewskiego 28), gdzie za niecałe 10 zł zjemy smacznego naleśnika. Na Bielanach na alei Zjednoczenia 1 – Wake Cup Cafe (z kanapkami, otwarty od 7 rano).

Po drugiej strony Warszawy – na Służewcu zjemy śniadanie w Eat on the Street (ul. Suwak 4) od 7 rano, podobnie w My Place Cafe na Marynarskiej 21, w Generali Cafe na Postępu 15b oraz u Piekarza (Obrzeżna 7A), czy – jeśli ktoś lubi pizzę z rana – w Barze Vik na Puławskiej 45 (24h/ dobę).

W pozostałych dzielnicach niestety funkcjonują głównie sieciówki: Starbucks Coffee, które zazwyczaj otwierają się o 7 rano, a czasem i o 6:30; Green Cafe Nero, które również otwierane są o 7 rano; Costa Coffee (od 7 rano); So! Coffee (7 rano), Restauracje Subway (7 rano), Nowakowski (od 7 rano).

W centrum Warszawy znajdziemy nie tylko sieciówki. Jest uwielbiana przez warszawiaków (ale nietania) otwarta od 6:30 Cafe Vincent, której lokale znaleźć można również na Muranowie (tam otwiera się jednak od 8 rano), również francuska Cafe Baguette (dwie lokalizacje w Śródmieściu – przy Krakowskim Przedmieściu 69 oraz na Nowym Świecie 30), polskie Bistro pod Rotundą otwarte 24 h/ dobę czy słynny już Bar Warszawa na Krakowskim Przedmieściu 79 (otwarty 24 h/ dobę).

Oprócz tego śniadanie można zjeść w Piekarni Aromat (Sienna 39, kanapki, otwarte od 7 rano), w otwartym 24h/ dobę Lemonie (Sienkiewicza 6), w Między Słowami na Chmielnej 30, w Rue de Paris na Dobrej 54 oraz Dobrej 22/24, w Szpilce na pl. Trzech Krzyży, a nawet w Przekąskach u Romana (24 h/ dobę) oraz w Pijalni Wódki i Piwa (Nowy Świat 22/28, Mazowiecka 11, Nowy Świat 19) – również otwarte 24h/ dobę.

Patrz przewodnik metrowarszawa
http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/1,141635,18825539,gdzie-w-warszawie-zjesz-sniadanie-o-6-rano-przydatny-przewodnik.html

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA