W pobliżu miejskiego ratusza powstaje restauracja “Repeta”. Repeta, czyli powtórka, dokładka kolejnej porcji. Lokal przy ul. Starzyńskiego ma być miejscem, gdzie serwowana będzie dobra i przede wszystkim świeża ryba.

– Początkowo chcieliśmy otworzyć kawiarenkę, z której teraz zrobiła się restauracja. Postanowiliśmy, że zrobimy coś, czego nie ma jeszcze w mieście. Dopingują nas w tym władze miasta. Ważne, że miejsce jest dobre. Blisko stąd do ratusza, a dookoła znajdują się urzędy i instytucje – wyjaśnia współwłaścicielka powstającego lokalu.

Jak zapewniają właściciele, restauracja będzie serwować europejskie jedzenie dla każdego. Ceny mają być przystępne. Otwarcie dwupoziomowego lokalu zaplanowano na 5 sierpnia.

Włoską restaurację pod nazwą “Casa Italia” w lokalu po dawnym Empiku na Starym Rynku zakłada Giulio Caldeo wraz ze wspólnikami. Otwarcie nastąpi w przyszłym miesiącu. Format lokalu to włoska, tradycyjna kuchnia, której elementem będzie pizza, ale nie dominującym.

We “Włoskim domu” menu ma być prawdziwie włoskie. Z Italii pochodzić mają nawet produkty. Również piec używany do pizzy ma być oryginalny. Zostanie sprowadzony z Neapolu.

– Ale stawiamy przede wszystkim na lokalnych klientów. W naszym mieście brakuje tego typu restauracji. Sądzimy, że uda nam się wypełnić tę lukę i przyciągnąć gości ze Słupska – mówi restaurator.

To nie jedyne lokale gastronomiczne, które powstały w Słupsku. Na ul. Nowobramskiej funkcjonują restauracja wegetariańska, kawiarnia i cukiernia, a na ul. Starzyńskiego i Tuwima – niedawno utworzone punkty serwujące zapiekanki.

Remontowany jest też lokal przy ul. Wojska Polskiego, w którym mieściła się znana “Karczma Słupska”. Właściciel zapewnia, że z powodzeniem może zaistnieć tu nowa restauracja.

Red. (źródło: strefabiznesu.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA