GIS wycofuje ze sprzedaży olej z ryżu z estrami

GIS wycofuje ze sprzedaży olej z ryżu MI’RA. Kontrola Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykazała przekroczenie dopuszczalnego poziomu szkodliwych estrów glicydowych.

GIS wycofuje ze sprzedaży olej z ryżu na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Stwierdziła ona przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu estrów glicydowych (2332 ± 676 μg/kg) oraz estry 3-monochloropropanodiolu (3-MCPD) na poziomie 7551 ± 1510 μg/kg.

Szczegóły dotyczące produktów:

  • Produkt: MI’RA Olej z ryżu, 1 l
  • Wyprodukowano dla: Italmex Sp. z o.o., Macierzysz ul. Sławęcińska 10, 05-850 Ożarów Mazowiecki
  • Numer partii – L0041
  • Data minimalnej trwałości – 02.2022

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Italmex Sp. z o.o. po otrzymaniu informacji o stwierdzonej niezgodności w produkcie „Olej z ryżu MiRa”, nr partii L0041, dobrowolnie przystąpiła do informowania swoich odbiorców o konieczności rozpoczęcia procesu wycofywania produktu z rynku. Firma jednocześnie udostępniła Państwowej Inspekcji Sanitarnej listę klientów, którzy kupili ten produkt.

Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi postępowanie wyjaśniające i nadzoruje działania podejmowane przez przedsiębiorców.

Zalecenia dla konsumentów:

Konsumenci, którzy kupili wskazany produkt, nie powinni go spożywać.

Estry glicydowe kwasów tłuszczowych to zanieczyszczenia żywności występujące w  rafinowanych olejach i tłuszczach roślinnych. Rozkładają się w przewodzie pokarmowym.

Red. (źródło: GIS)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat