Pomoc dla branży gastronomicznej. „Nowy Polski Ład”

Pomoc dla branży gastronomicznej. Największa proporcjonalnie pomoc płynie do branży gastronomicznej, która jest najdłużej zamknięta z powodu pandemii – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podał, że przedsiębiorcom udzielono wsparcia w wysokości 200 mld zł.

Czy pomoc dla branży gastronomicznej jest wystarczająca? Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w Zabrzu pytany był, czy nie obawia się, że przedsiębiorcy, szczególnie z branży gastronomicznej, będą pozywali Skarb Państwa w związku z obowiązującymi obostrzenia.

Akurat w przypadku branży gastronomicznej mamy do czynienia z tą branżą, która rzeczywiście jest najdłużej zamknięta. Wiąże się to m.in. z analizami, które do nas dochodzą. W restauracjach siedzimy z osobą dłuższy czas w małych, zamkniętych pomieszczeniach i w stosunkowo łatwy sposób dochodzi do przenoszenia wirusa – powiedział Morawiecki.

Podkreślił, że do przedsiębiorców z branży gastronomicznej należy podejść „z pełną empatią i zrozumieniem”. „Tutaj też płynie proporcjonalnie największa pomoc” – zaznaczył premier.

– Co do pozwów, mam nadzieję, że będzie można pokazać w proporcji do innych krajów, jak państwo polskie pomogło i czy zrobiło wszystko, co w naszej mocy, kosztem dzisiaj już kwoty bliskiej 200 mld zł. To blisko połowa polskiego budżetu państwa i taka pomoc została w szybki sposób skierowana do przedsiębiorców. Mam nadzieję, że jak chociaż trochę opadnie kurz, kiedy ten system szczepienia już będzie przynosił swoje pozytywne owoce, to i te emocje opadną. A my będziemy starali się poprzez „Nowy Polski Ład” doprowadzić do szybkiego odbicia gospodarczego. Propozycje rządu obejmą zestaw wielu bardzo zaawansowanych instrumentów finansowych, regulacyjnych i różnego rodzaju pomysłów dla przedsiębiorców. Biznesowych pomysłów, które mają pomóc polskiej gospodarce – powiedział Morawiecki.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią premiera, „Nowy Polski Ład”, zawierający przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii, ma być zaprezentowany w najbliższym czasie. W drugiej połowie stycznia, w ramach programu, rząd ma zaproponować zestaw projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych.

Red. (źródło: PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat