Powrót zabawek na 40-lecie Happy Meal w McDonald’s

Z okazji przypadającej w tym roku 40. rocznicy zestawu Happy Meal, McDonald’s wprowadza na całym świecie limitowaną kolekcją zabawek. Na kilka dni do zestawów Happy Meal powrócą popularne zabawki znane z ostatnich czterech dekad. 

Czerwone pudełko Happy Meal McDonald’s stało się częścią marki. Akcja rozpocznie się 7 i potrwa do 10 listopada 2019 roku.

Happy Meal od 40 lat daje okazję do wspólnej zabawy, towarzyszy wspólnym chwilom. Dzięki powrotowi popularnych zabawek, znanych również rodzicom, liczymy na to, że okazji do wspólnego spędzania czasu i miłych wspomnień będzie jeszcze więcej. Zapraszamy wszystkich do odkrywania tajemnic i historii zabawek, do rodzinnej zabawy – mówi Anna Borys-Karwacka dyrektor ds. korporacyjnych McDonald’s Polska.

Happy Meal miał swoją premierę w czerwcu 1979 r. w Stanach Zjednoczonych. Zestaw pierwotnie nazywał się „Circus Wagon Happy Meal”. W kolorowym, wyglądającym jak wóz cyrkowy pudełku, oprócz hamburgera, frytek i napoju, znajdowała się również zabawka, wymieniana praktycznie co tydzień. Już jako znany wszystkim Happy Meal, zestaw rozpoczął ekspansję na inne rynki. W 1982 r. był już dostępny w restauracjach w Ameryce Łacińskiej, Australii, Hongkongu i Nowej Zelandii. W Polsce czerwone pudełko pojawiło się jesienią 1993 r. przy ulicy Świętokrzyskiej w Warszawie.

McDonald’s wprowadzał wiele zmian w zestawach Happy Meal. Na całym świecie goście mogą dokonywać różnorodnych wyborów z coraz bardziej zróżnicowanego menu. W Polsce do każdego zestawu Happy Meal począwszy od 2006 r. było dołączane jabłko. Pod koniec ubiegłego roku zdrowa przekąska w postaci jabłka została zmieniona na cząstki jabłek i winogron oraz słupki z marchewek, które są alternatywą klasycznych frytek.

Happy Meal to również możliwość wyboru między zabawką a książką. McDonald’s chce wspierać  w ten sposób pasję do czytania wśród najmłodszych. Obecnie w polskich restauracjach wraz z dziecięcym zestawem można otrzymać książkę z serii 12 opowiadań o przygodach bliźniaków, którzy przenoszą się wraz z rodzicami do ery dinozaurów. Ich autorką jest Cressida Cowell, znana m.in. z powieści „Jak wytresować smoka”. Książki są dostępne wyłącznie w McDonald’s. W ofercie pojawiają się wymiennie co 8 tygodni.

Red. (źródło: McDonald’s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat