Wielkanoc – obowiązują obostrzenia w ruchu na święta

Wielkanoc nadal będzie objęta regulacjami. Obowiązują obostrzenia w ruchu na święta. Dużą część z nich przedłużono. Podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego odbędą się rozmowy m.in. dotyczące maseczek ochronnych i sytuacji w szkołach.

Nadal obowiązują obostrzenia w ruchu na święta. Wielkanoc objęto regulacjami w związku z epidemią koronawirusa – wynika z informacji, którą przekazał szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk. Po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego premier Mateusz Morawiecki poinformuje o tym, jakie regulacje będą obowiązywały w najbliższych dniach.

W okresie wielkanocnym, mimo tego, że to jest szczególny czas, nadal będą obowiązywać różnego rodzaju regulacje. Ich celem jest bezpieczeństwo Polaków i ograniczanie rozprzestrzeniania się koronawirusa – wyjaśnia szef KPRM.

Jak podkreśla, przedłuży się duża część regulacji obowiązujących do 11 kwietnia. Zwraca uwagę na obowiązek noszenia maseczek ochronnych dla wszystkich w Polsce.

Szereg krajów już tego rodzaju rozwiązania przyjęło. O tym również będzie mówił zapewne minister zdrowia Łukasz Szumowski i premier. Ostateczne decyzje zapadną 9 marca w trakcie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego – komentuje.

Ocenia, że dzieci nie wrócą też do szkół po Wielkanocy.

Red. (źródło: PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat