Jak zrobić maseczkę bawełnianą chroniącą przed koronawirusem?

Jak zrobić maseczkę bawełnianą w domu? Warto wiedzieć, zwłaszcza, że amerykańskie Centra ds. Kontroli i Zapobiegania Chorób – CDC zalecają, by nosić maseczki. Szczególnie w miejscach publicznych, gdzie trudno jest zastosować odpowiednią odległość od innych osób (np. w sklepach czy aptekach).

Tego rodzaju ochronę CDC określa jako „dobrowolny i dodatkowy” sposób ochrony zdrowia. Instruuje, jak zrobić maseczkę bawełnianą w domu. Jednocześnie zastrzega, że zarówno specjalistyczne maski ochronne, jak i maski chirurgiczne, powinny być zarezerwowane dla pracowników opieki zdrowotnej.

Jak zrobić sobie maseczkę

Potrzebna do tego jest gęsto tkany bawełniany materiał w kształcie kwadratu o wymiarze boku 40 cm, gumka o długości 50 cm, materiał na filtr (np. ściereczka fizelinowa lub materiał z filtrów do odkurzacza), gruby papier i ołówek (potrzebne do wykroju), nożyczki, igła i nici.

Trzeba pamiętać, by nie nosić masek wilgotnych (paradoksalnie narażają nas wtedy na zakażenie bardziej, niż gdybyśmy ich nie nosili). A także aby umiejętnie je zdejmować (tak, by nie przenieść potencjalnych patogenów z maski na twarz). Nie można też masek nosić dłużej niż kilkadziesiąt minut.

Sposób szycia maski pokazuje poniższa infografika.

Red. (źródło: zdrowie.pap.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat