Lidl wycofuje chipsy paprykowe Snack Day ze względu na siarczyny

GIS wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Wycofał produkt „Snack Day, Chipsy paprykowe, 175 g” z datą minimalnej trwałości 28.09.2020 oraz 19.10.2020

Główny Inspektor Sanitarny informuje, że firma Lidl sp. z o.o. sp. k., ze względu na bezpieczeństwo konsumentów z alergią na siarczyny, samodzielnie podjęła decyzję o wycofaniu z rynku produktu. Chodzi o „Snack Day, Chipsy paprykowe, 175 g” z datą minimalnej trwałości 28.09.2020 oraz 19.10.2020.

Zagrożenie dla konsumentów

Firma Lidl sp. z o.o. sp. k. poinformowała, że ostatnie badanie przekąski wykazało obecność niezadeklarowanej substancji alergennej – dwutlenku siarki. Klienci z alergią na siarczyny nie powinni spożywać wycofywanego produktu. Głownie ze względu na możliwe wystąpienie reakcji alergicznej. Dla pozostałych osób (bez alergii na siarczyny) artykuł nie stwarza ryzyka – podał GIS.

Nazwa produktu: „Snack Day, Chipsy paprykowe, 175 g”.

Data minimalnej trwałości: 28.09.2020 oraz 19.10.2020.

Producent: Trüller Knabber – Gebäck GmbH, ul. Erna – Scheffler – Str. 3, 51103 Köln, Niemcy.

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Firma Lidl niezwłocznie podjęła decyzję o wycofaniu z rynku przedmiotowego artykułu. Informacja dla klientów została zamieszczona na stronie internetowej (https://kimjestesmy.lidl.pl/folder_aktualnosci/wazna-informacja-dla-klientow). Także w sklepach, w których sprzedawano artykuł. Są to placówki w województwach: wielkopolskim, zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim, opolskim i śląskim – czytamy na stronie GIS.

Jak informuje, Lidl  poinformował organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej o sprawie. Monitorują one proces wycofywania produktu z rynku.

Zalecenia dla konsumentów

Produkty oznaczone datami minimalnej trwałości wskazanymi w komunikacie nie powinny być spożywane przez osoby z alergią na siarczyny, dla pozostałych osób (bez alergii na siarczyny) artykuł nie stwarza ryzyka – stwierdza GIS.

Firma Lidl sp. z o.o. sp. k. poinformowała o możliwości zwrotu produktu (również napoczętego) w każdym sklepie Lidl bez konieczności okazywania paragonu.

Red. (źródło: GIS)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat