Obowiązek noszenia maseczek w austriackich supermarketach

Nowe rozporządzenie austriackiego ministerstwa zdrowia w związku z pandemią koronawirusa nakłada na klientów supermarketów obowiązek noszenia maseczek ochronnych. Personel sklepów ma bezpłatnie zapewnić maseczki klientom, którzy nie posiadają własnych.

Ogłoszone 31 marca przepisy należy wdrożyć najpóźniej do 6 kwietnia. Obowiązek noszenia maseczek dotyczy obiektów handlowych, których powierzchnia sprzedaży przekracza 400 metrów kwadratowych.

Część sklepów w Austrii zaczęła już rozdawać maseczki. „Prosimy o ich rozsądne używanie. Maseczkę można stosować wielokrotnie, ponieważ podczas zakupów używana się ją tylko przez krótki czas” – napisała sieć Spar w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej. Spar zachęca do ponownego użytku rozdawanych maseczek. Tłumaczy, że ich liczba jest ograniczona, a zamawianie na bieżąco nie jest łatwe.

Rozporządzenie resortu zdrowia zobowiązuje właścicieli sklepów do podjęcia dodatkowych środków zabezpieczających, w tym do:

  • noszenia maseczek oraz rękawiczek ochronnych przez pracowników;
  • umieszczania dozowników ze środkiem do dezynfekcji przy wejściach do sklepów;
  • dezynfekcji uchwytów wózków na zakupy po każdym użyciu przez klienta;
  • zamontowania przy kasach osłony z pleksiglasu oddzielającej klienta od kasjera.

W Austrii zidentyfikowano dotychczas 10.192 przypadków zakażeń koronawirusem. 146 chorych zmarło, a 1436 pacjentów wyzdrowiało.

Red. (źródło: PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat