Butelki napojów winiarskich z nowymi banderolami

Na  półkach sklepowych od 1 lipca będą pojawiać się butelki napojów winiarskich opatrzone nowymi banderolami – mniejszymi i naklejonymi w inny niż dotychczas sposób. Stare banderole zachowają swoją ważność co najmniej do końca czerwca 2022 r.  Co najmniej, bo to standardowy okres wskazany wyjściowo w przepisach,  ale  prawo zakłada  opcję przedłużenia go.

Proces wymiany banderol został w przepisach zaplanowany tak , aby następował stopniowo i był rozciągnięty w czasie – chodziło o to, żeby zapobiec ewentualnemu chaosowi na rynku. Ministerstwo przewidziało do końca roku okres przejściowy, kiedy to można naklejać na butelki znaki nowe lub stare. To czas dany przedsiębiorstwom na modyfikację urządzeń banderolujących.

Jak będzie wyglądała nowa banderola?

Nowe znaki akcyzy są mniejsze – ich wymiary to 50mm x 16mm. Występują zarówno w wersji samoprzylepnej, jak i bez warstwy klejowej. Umieszczono na nich dodatkowe zabezpieczenia chroniące przez fałszowaniem oraz kod 2D będący linkiem do strony internetowej www.banderolaakcyzowa.pl, umożliwiający łatwe sprawdzenie autentyczności banderoli.

Wzór nowej banderoli

O zaletach nowych banderol i reakcji branży winiarskiej na zmianę piszemy w informacji prasowej „Wina i cydry będą wyglądać inaczej”, opublikowanej w zakładce Media.

Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa skierował do Ministerstwa odpowiedni wniosek.

The post appeared first on Polska Rada Winiarstwa.

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat