Żywność organiczna. Czym się różni od zwykłej?

Żywność organiczna propagowana jest dziś przez wiele krajów. Powinna być wytwarzana w oparciu o naturalne metody. Dzięki temu zawiera mniej pestycydów, a także bakterii opornych na antybiotyki.

Czym jest żywność organiczna? Jej produkcję regulują surowe przepisy. Jednym z wymogów jest wykorzystywanie obornika i innych nawozów organicznych, podczas gdy nawozy mineralne i chemiczne środki owadobójcze są niedozwolone. Także organiczna hodowla zwierząt objęta jest ścisłymi regulacjami, m.in. wymogiem, by spędzały one na świeżym powietrzu jak najwięcej czasu.

Zwolennicy zwiększenia produkcji jedzenia organicznego wierzą, że doprowadzi to do powstania rolnictwa, które będzie bardziej przyjaznego dla środowiska. Korzyściami mają być także lepsze wykorzystywanie lokalnych źródeł odnawialnych, wzmożony recykling substancji odżywczych i poprawienie dobrostanu zwierząt.

Zrównoważona ekologia

Rolnictwo organiczne ma przyczynić się także do tego, że społeczeństwo zacznie myśleć o zrównoważonym rozwoju ekologicznym. Aby jednak tak się stało, obywatele muszą m.in. zacząć wyrzucać mniej jedzenia.

Ale niektórzy specjaliści są zdania, że wzrost produkcji jedzenia organicznego do 15 proc. może wręcz naruszać równowagę ekologiczną. Według nich poleganie wyłącznie na ekologicznym jedzeniu poskutkowałoby m.in. ujemnym bilansem składników pokarmowych w glebie i mniejszymi uprawami.

Red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat