Carrefour Polska: gwarancja niezmiennych cen na 150 produktów

Carrefour Polska zdecydował o wprowadzeniu gwarancji niezmiennych cen na 150 produktów marki własnej, zarówno spożywczych, jak i higienicznych. Gwarancją cen objęto m.in. kasze, cukier i nabiał.

Jak poinformowała sieć, śledząc bieżącą sytuację związaną z epidemią wywołaną przez koronawirusa, a także dane dotyczące inflacji, podjęto decyzję o objęciu 150 produktów marki Carrefour gwarancją niezmiennych cen.

Są wśród nich najbardziej potrzebne produkty spożywcze, jak kasze, mąka, cukier, nabiał, a także higieniczne, m.in. papier toaletowy czy ręczniki papierowe.

Równolegle z wdrażaniem zaleceń służb sanitarnych i rządowych, uruchomiliśmy we wszystkich formatach naszych sklepów gwarancję stałych cen na najpotrzebniejsze produkty codziennego użytku – mówi dyrektor handlowy Carrefour Polska, Marek Lipka.

Gwarancja obejmuje wszystkie hipermarkety i supermarkety Carrefour, sklep internetowy, a także sklepy w formacie convenience.

Sieć Carrefour ma w Polsce ponad 900 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych, specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Jest również właścicielem sieci 20 centrów handlowych w Polsce.

Nie ma powodów do wzrostu cen żywności. W Polsce surowce rolne są tanie i jest ich pod dostatkiem. Nieuzasadnione podnoszenie cen produktów spożywczych jest działaniem na szkodę obywateli i naszego państwa – podkreśla minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Jak zapowiedział, Inspekcja Handlowa i UOKiK będą sprawdzać zmiany cen żywności w sklepach. W przypadku nadużyć nakładać będą sankcje karne.

Red. (źródło: PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat