Ceska Kozlovna w Warszawie. Hospoda z piwnymi rytuałami

Pierwsza w stolicy i trzecia w Polsce Ceska Kozlovna, w której można skosztować ulubionego piwa Czechów, ruszyła 31 lipca przy ulicy Pięknej w Warszawie. Unikalne lokale marki Kozel stanowiąj ważny element czeskiej tradycji piwnej naszych sąsiadów.

Všude dobře, v Kozlovně nejlépe – tak mówią Czesi, którzy doceniają niepowtarzalną atmosferę oryginalnych lokali tworzonych pod szyldem Ceska Kozlovna. Co charakteryzuje nową restaurację?

Na jej oryginalność składa się przede wszystkim wyjątkowy wystrój. Przywodzi na myśl czeską hospodę. Nie trzeba już wybierać się do Velkich Popovic, skąd pochodzi marka Kozel (Kompanii Piwowarskiej), aby rozkoszować się trunkiem o charakterystycznym smaku, w typowej dla miasteczka scenerii.

W Ceskiej Kozlovnej będzie można poznać czeskie piwne rytuały. Ponadto skosztować Kozla Černego z cynamonem i miodem oraz piwo Řezané, które stanowi połączenie jasnego i ciemnego lagera. O to, aby każdy kufel Kozla smakował tak samo jak w Czechach, starają się profesjonalni tapsterzy. To barmani, którzy dbają w lokalach Kozlovna o najwyższą jakość serwowanego piwa.

W dniu oficjalnego otwarcia na gości czekały dodatkowe atrakcje. Nie zabrakło tradycyjnego chrzczenia kranu, polegającego na polewaniu go piwem Kozel.

Kompania Piwowarska jest liderem polskiego rynku piwnego, z udziałem 37%. Firma zatrudnia ponad 2,7 tys. osób w swoich browarach i oddziałach w całej Polsce. Skupia trzy browary o wieloletniej historii. Są to: Tyskie Browary Książęce (rok założenia – 1629), Browar Dojlidy w Białymstoku (1768) i Lech Browary Wielkopolski w Poznaniu (1895). W nich warzy się m.in.: Żubra, Tyskie, Lecha, Redd’sa, a także kolekcję specjalności Książęcego. W ofercie KP znajdują się również cenione w Polsce piwa czeskie: Pilsner Urquell (ikona czeskiego piwa) i Kozel (najczęściej wybierane przez Czechów piwo), a także piwa bezalkoholowe sygnowane marką Lech Free 0.0% oraz Tyskie 0.0%.

Red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat