Dieta oczyszczająca organizm na jesień i zimę

Dieta oczyszczająca organizm, którą opracował dietetyk kliniczny dr Josh Axe, zawiera listę produktów, które warto mieć pod ręką w czasie jesienno-zimowym. Wskazane przez niego produkty mają przyczynić się do oczyszczenia organizmu.

Dynia jest bogata w antyoksydanty. Jednak warto zwrócić również uwagę na pestki dyni, które zawierają wiele minerałów. To bardzo dobre źródło magnezu.

Pestki dyni wspomagają też trawienie i funkcję mięśni. Są również bogate w cynk, minerał, który pomaga wzmocnić odporność, złagodzić stres. Jednocześnie pestki dyni są jednym z najlepszych roślinnych źródeł kwasów tłuszczowych omega-3 – wyjaśnia Josh Axe.

Kolejnym polecanym przez Axe’a produktem jest brukselka. Jak wyjaśnia eksert, jedna szklanka tego warzywa ma więcej witaminy C niż pomarańcza, jest również bogata w kwas foliowy, witaminę K i wapń.

Jesienno-zimowa kuchnia nie może obejść się bez rozgrzewających przypraw. W tym czasie chętnie sięgamy po cynamon i imbir. Jednak tę paletę smaków warto wzbogacić o aromatyczny kminek, kardamon, kurkumę.

Choć przyprawy te dostępne są przez cały rok, częściej sięgajmy po nie jesienią i zimą, kiedy na stole pojawiają się sycące, obfite gulasze, zupy i pieczenie. Przyprawy takie jak kminek czy kurkuma wspomagają trawienie, mogą również zwiększyć efekty oczyszczania organizmu i zwiększyć absorpcję składników odżywczych – wyjaśnia dr Axe.

Jeśli szukamy niezwykle pożywnego produktu bogatego w składniki odżywcze, to zdecydowanie warto sięgnąć po buraki.

Wykazują one silne właściwości antyoksydacyjne, o czym świadczy ich głęboki kolor, ale są również doskonałym źródłem potasu, błonnika, witaminy C i kwasu foliowego – zaleca dietetyk.

Red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat