Ograniczenia w handlu z powodu koronawirusa. Zamknięta gastronomia

Ograniczenia w działalności galerii handlowych w Polsce obowiązują od soboty 13 marca. Jedynie sklepy spożywcze, apteki, drogerie, pralnie, placówki bankowe i finansowe pozostaną otwarte.

Zdecydowaliśmy o tymczasowym zawieszeniu działania innych sklepów w galeriach, by nie generować dodatkowego ruchu – poinformował premier Morawiecki.

W galeriach zamknięte będą m.in. sklepy z wyrobami tekstylnymi, odzieżą, obuwiem i wyrobami skórzanymi, meblami i sprzętem oświetleniowym, sprzętem radiowo-telewizyjnym. Także ze sprzętem gospodarstwa domowego, artykułami piśmiennymi i księgarskimi.

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, ograniczające od soboty w znacznym stopniu działalność w galeriach handlowych.

Jak czytamy w rozporządzeniu, w obiektach handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. mkw. ustanowiono czasowe ograniczenie „handlu detalicznego najemcom powierzchni handlowej, których przeważająca działalność polega na handlu”:

  • wyrobami tekstylnymi,
  • wyrobami odzieżowymi,
  • obuwiem i wyrobami skórzanymi,
  • meblami i sprzętem oświetleniowym,
  • sprzętem radiowo-telewizyjnym lub sprzętem gospodarstwa domowego,
  • artykułami piśmiennymi i księgarskimi.

Ponadto na terenie obiektów o wskazanej powierzchni sprzedaży zakazano „prowadzenia działalności gastronomicznej i rozrywkowej”.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat