Ogródki warszawskich lokali – kulinarnie na świeżym powietrzu [FOTO]

Ogródki warszawskich lokali są przyjemnym miejscem na skosztowanie śniadania, lunchu, czy wieczornego drinka. Stolica ma wiele do zaoferowania miłośnikom jedzenia na mieście. Warszawskie restauracje tego lata rozkwitły parasolami.

Ogródki warszawskich lokali  wygrywają z klimatyzowanym wnętrzem niezależnie od tego, czy pora jest na śniadanie, lunch, obiad czy wieczorny relaks.

Kamienica przy Placu Bankowym 1 jest szczególnie kuszącym wyborem dla amatorów kulinarnych przyjemności na świeżym powietrzu. Znajdują się tu bowiem aż dwie restauracje. W ogródku Der Elefant goście mogą degustować najlepsze wina i dania z owoców morza, a w odległym o zaledwie kilka kroków Otto Pompieri – posmakować kuchni rodem ze słonecznej Italii.

Restauracja Der Elefant
Restauracja Der Elefant

Druga z restauracji jest także miejscem na popołudnia, zwłaszcza od poniedziałku do środy, kiedy jest tu promocja Aperitivo, w ramach której jasne i ciemne piwo lane Kozel, prosecco oraz pizza ulegają podwojeniu.

Jeśli ktoś ceni spokój i towarzystwo natury, swoją oazę znajdzie niedaleko Pl. Bankowego, bo w Ogrodzie Saskim. Zlokalizowana tu restauracja St. Antonio to klejnot wśród zieleni. Rozległy ogródek płynnie przechodzi w jeden z najpiękniejszych warszawskich parków, co nadaje każdej filiżance wypitej tutaj kawy szczególny wymiar.

Restauracja St. Antonio
Restauracja St. Antonio

Park na wyciągnięcie ręki będą mieli ci, którzy zdecydują się na odwiedzenie restauracji Jeff’s. Klasyczna, amerykańska kuchnia, niesamowity wystrój i ogródek wychodzący na zieleń to wstęp, który obiecuje szaloną podróż przez Stany Zjednoczone. Szczególnie dobrym pomysłem jest przyjście do Jeff’sa rano, gdyż restauracja słynie z doskonałych śniadań i amerykańskiej kawy z cynamonem.

Wystarczy krótki spacer z Pola Mokotowskiego w kierunku placu Konstytucji i znajdziemy kolejny warszawski ogródek restauracyjny pełen gwaru rozmów i brzęku kufli. Szyld
z uśmiechniętą twarzą Szwejka, to synonim doskonałego jadła w słusznych porcjach
i najlepszej jakości czeskiego piwa.

Warszawa od zawsze jest niezwykle popularną destynacją dla turystów, którzy często kierują swe kroki na Starówkę. Oprócz pięknych zabytków i atrakcji czeka tu restauracja Podwale, w której można skosztować prawdziwej narodowej kuchni i popić ją doskonałym piwem.

Restauracja St. Antonio
Restauracja St. Antonio

Przy stolikach słychać rozmowy zarówno po polsku, jak i w wielu innych językach. Tutejszy ogródek to jedyna w swoim rodzaju przestrzeń otoczona ceglanymi murami. To jedno z najbardziej malowniczych miejsc na obiad w stolicy.

Red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat