PepsiCo na Podium w konkursie Top Employer

PepsiCo zajęło II miejsce zarówno w europejskiej, jak i polskiej edycji cieszącego się wielkim uznaniem konkursu Top Employer. Wyróżnienie przyznawane jest firmom, które przewyższają wyznaczone, międzynarodowe standardy w dziedzinie HR.

To piąte z rzędu wyróżnienie dla PepsiCo Polska. Jak informuje producent, polityka firmy w zakresie zarządzania personelem przynosi oczekiwane rezultaty w postaci tworzenia przyjaznych miejsc pracy, które sprzyjają odnoszeniu sukcesów zawodowych oraz wspierają ciągły rozwój pracowników. Nie bez znaczenia jest nacisk, jaki firma kładzie na równość wynagrodzeń kobiet i mężczyzn, poszanowanie różnorodności oraz równe traktowanie.

Niezależne, międzynarodowe badanie prowadzone co roku przez Top Employers Institute wskazuje czołowych pracodawców na świecie: tych, którzy tworzą wspaniałe warunki pracy, dbają o talenty i ich rozwój na wszystkich szczeblach organizacji, a jednocześnie dążą do ciągłego doskonalenia praktyk związanych z zatrudnieniem. Certyfikacja przyznawana jest tylko firmom osiągającym najwyższe standardy warunków pracy. Pozwala ona także na identyfikację obszarów do poprawy, a tym samym na budowanie profesjonalnego, sprzyjającego rozwojowi, środowiska. Co roku Top Employers Institute certyfikuje ponad 1300 organizacji w 115 krajach, pozytywnie wpływając na życie ponad 5 milionów pracowników na całym świecie.

Cieszymy się, że nasze obecne standardy są oceniane bardzo pozytywnie, co pozwala nam kolejny raz cieszyć się z otrzymania tytułu Top Employer. Przyznanie certyfikatu zobowiązuje nas do nieustannego doskonalenia naszych warunków pracy. Ciągłe ulepszanie praktyk HR jest inwestycją zarówno w rozwój pracowników, jak i w przyszłość PepsiCo – powiedział Michał Jaszczyk, dyrektor generalny i prezes zarządu PepsiCo Polska.

Badanie wykazało, że wśród 57 zgłoszonych do wyróżnienia w Polsce firm, PepsiCo Polska wyjątkowo troszczy się o swoich pracowników – uzyskana w procesie oceny liczba punktów pozwoliła uplasować firmę jako wicelidera rankingu. Jednym z celów filozofii „Działanie ze świadomością celu”, na której opiera się całość działalności PepsiCo, jest kontynuacja rozwoju zróżnicowanej i zaangażowanej kadry, odzwierciedlającej charakterystykę i wartości wielu różnych społeczności na świecie, w których firma prowadzi działalność.

Według informacj firmy, w swojej kulturze organizacyjnej PepsiCo ma wpisane równe traktowanie wszystkich pracowników i wspieranie różnorodności. Firma zatrudnia w Polsce blisko 3 tysiące osób i wszystkie one mają dostęp do przejrzystych systemów rekrutacji, awansowania oraz wynagradzania. Mechanizmy te są całkowicie niezależne od kwestii płci, bazując wyłącznie na kompetencjach i wynikach pracy. Celem PepsiCo jest utrzymanie parytetu płci na stanowiskach kierowniczych i zapewnienie równych wynagrodzeń dla kobiet i mężczyzn.

Badanie najlepszych praktyk HR przeprowadzone przez Top Employer Institute obejmuje ponad 600 pytań i opiera się na 10 blokach tematycznych obejmujących kluczowe obszary HR, w tym m.in. kwestie dotyczące satysfakcji pracowników. Proces oceny jest niezależny i trwa kilka miesięcy. Firmy proszone są o dostarczenie materiałów potwierdzających swoje działania, a ich odpowiedzi weryfikowane są przez niezależny audyt zewnętrzny, potwierdzający ich obiektywność i uczciwość.

Red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat