PepsiCo z nowym dyrektorem generalnym [WYNIKI]

PepsiCo, Inc. poinformowała o jednogłośnym wyborze przez Radę Dyrektorów spółki Ramona Laguarty na stanowisko dyrektora generalnego, w miejsce Indry K. Nooyi.

Swoją funkcję Indra K. Nooyi sprawować będzie do 3 października br., ustępując po 24 latach pracy w koncernie, w tym po 12 latach na stanowisku dyrektor generalnej. Funkcję prezesa sprawować będzie do początku 2019 r., co zagwarantuje płynne objęcie sterów firmy  przez nowego szefa. Ramon Laguarta zostanie ponadto członkiem Rady Dyrektorów, ze skutkiem na  3 października 2018 r.” – informuje PepsiCo.

Ramon Laguarta zostanie szóstym dyrektorem generalnym w 53-letniej historii PepsiCo. Wszyscy z nich wybrani zostali z wewnątrz organizacji. W okresie 22 lat pracy w PepsiCo Laguarta zajmował stanowiska wykonawcze i zarządu ogólnego. Od września 2017 r. pełnił funkcję Prezesa PepsiCo, odpowiedzialnego za działalność na rynkach światowych, strategię korporacyjną, działania w sferze publicznej, a także relacje z jednostkami rządowymi.

Przez ostatnie 12 lat na stanowisku dyrektor generalnej i prezes koncernu Indra K. Nooyi dowiodła niezwykłych umiejętności przywódczych, służąc za przykład odpowiedzialnego zarządzania korporacyjnego w XXI wieku nie tylko w naszej branży – ocenia Ramon Laguarta.

PepsiCo osiągnęła w tym okresie następujące wyniki finansowe:

  • Od 31 grudnia 2006 r. do 31 grudnia 2017 r. całkowita stopa zwrotu dla akcjonariuszy wyniosła 162 proc.;
  • Od początku 2006 r. do końca 2017 r. całkowita stopa zwrotu środków pieniężnych dla akcjonariuszy wypłacana za pośrednictwem dywidend lub odkupu akcji wyniosła 79,4 mld USD;
  • Niemal potrojona została wartość dywidendy na akcję, która wzrosła z 1,16 USD w 2006 r. do 3,17 USD w 2017 r., przy skumulowanym rocznym wskaźniku wzrostu na poziomie prawie 10 proc.;
  • Przychody netto koncernu wzrosły z 35 mld USD w 2006 r. do 63,5 mld USD w 2017 r., przy skumulowanym rocznym wskaźniku wzrostu na poziomie 5,5 proc.

Red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat