Co zamawiają Polacy w panedmii? Popularna „dark kitchen”

Pizza i burgery w dostawie były najchętniej zamawianymi daniami. 97 proc. ankietowanych internautów deklaruje, że w 2020 r. co najmniej raz zamówiło jedzenie z dowozem. Na popularności zyskują „dark kitchen” – wynika z raportu #FoodDelivery2020 Rebel Tang, Glovo, Pepsi i Kraft Heinz.

Firma Rebel Tang przeanalizowała rynek dostaw restauracyjnych w percepcji użytkowników sieci. Internet to najlepszy barometr nastrojów społecznych, wobec czego za pośrednictwem narzędzi analitycznych, badających wypowiedzi i wyszukiwania internautów (takich jak SentiOne czy Google Trends), przeanalizowano opinie internautów na temat dań z dowozem w 2020 r. W czołówce były pizza i burgery w dostawie.

Raport uzupełniło badanie własne. 82 proc. ankietowanych zadeklarowało, że w 2020 r. chociaż raz zdecydowało się na zamówienie dań z restauracji, w której dotychczas nie jedli. Pandemia skłoniła Polaków do sięgania po dostawę. 67 proc. ankietowanych przyznało, że korzystało z tej opcji częściej niż w 2020. Z danych Glovo wynika, że najchętniej zamawianymi daniami były pizza i burgery.

– Najważniejszy wniosek z raportu jest dla nas jasny. Wirtualne restauracje to przyszłość gastronomii. Rynek Food Delivery jeszcze przed pandemią rósł w tempie 40 proc. rocznie. Dark kitchen w 2019 r. były warte w Europie ponad 200 mln dolarów, podczas gdy w Polsce dopiero powstawały. Dziś kwota ta znacznie wzrosła. Niezwykle dynamiczny rozwój konceptów wirtualnych kuchni, to nie tylko efekt pandemii, ale także wynik adaptowania przez branżę gastronomiczną nowych technologii – komentuje Marek Cynowski, CEO Rebel Tang.

Dark kitchen (inaczej: cloud kitchen) to koncept skupiający na jednej przestrzeni kilka restauracji oferujących dania z dostawą do domu. Dzięki niemu lokale gastronomiczne mogą lepiej radzić sobie z lawinowo rosnącą liczbą zamówień.

Red. (źródło: PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat