Połowa Polaków stroni od fast foodów

Ponad połowa z nas wzbrania się przed jedzeniem w fast foodach, a jeśli już decyduje się na posiłek w którymś z sieciowych lokali szybkiej obsługi, najprędzej wybiera KFC albo McDonald’s – wynika z sondy wśród czytelników Wirtualnej Polski.

W ankiecie wzięło udział ponad 17 tys, osób. Portal zapytał: „który z fast foodów jest Waszym ulubionym?”. Ponad połowa uczestników, bo aż 55,8 proc., zadeklarowała, że nie jada w fast foodach. Natomiast KFC wskazało jako ulubioną 16,9 proc., zaś McDonald’s – 16,1 proc. Pozostałe trzy sieciówki, które dano do wyboru, nie przekroczyły progu 6 proc.: Pizzę Hut wskazało 5,3 proc. czytelników, Burger Kinga – 3,7 proc., a Subway – 2,3 proc.

Przeprowadzono też drugą sondę, tym razem okolicznościową. Przy okazji 25. rocznicy otwarcia pierwszego McDonalda w Polsce zapytano czytelników, czy pamiętają swoją pierwszą wizytę w lokalu tej sieci. 44,6 proc. ankietowanych stwierdziło, że w niej nie jada, a 35,9 proc. nie przypomina sobie pierwszej wizyty. Dla zdecydowanej mniejszości czytelników było to wydarzeniem godnym zapamiętania: 12,7 proc. było w McDonaldzie ze szkolną wycieczką, a 7 proc. poszło tam z rodzicami.

Mimo spadającej popularności fast foodów, McDonald’s karmi codziennie prawie 1 proc. ludzkiej populacji, a co sekundę sprzedawanych jest 75 hamburgerów. Burger King zatrudnia natomiast ponad 30 tys. pracowników, którzy serwują dania w 12,5 tys. restauracji działających w 86 krajach.

W Polsce pod szyldem McDonald’s działa 386 lokali, które obsługują ponad pół miliona gości dziennie. Restauracje zlokalizowane są w ponad 150 miastach na terenie całego kraju.

Red. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat