Premie mają zatrzymać pracowników w sieciowych sklepach

Wąskim gardłem w handlu może stać się niedobór pracowników. Wielu z nich skorzystało z zasiłku na opiekę nad dziećmi, z powodu zamknięcia placówek oświatowych. Wiadomo, że pozostaną zamknięte przynajmniej do 10 kwietnia.

Sieci handlowe pracują na pełnych obrotach. Wprowadzają premie i nagrody finansowe dla pracowników, aby wkrótce nie zabrakło rąk do pracy.

Netto podjął decyzję o wypłacie pracownikom sklepów oraz magazynów dodatku w wysokości 500 zł. Są dla każdego, kto w najtrudniejszym okresie był w pełni dyspozycyjny. Da też premie w pełnej wysokości pracownikom, którzy z powodu choroby swojej lub dziecka musieli skorzystać z prawa do usprawiedliwionej nieobecności.

Lidl Polska przyznał osobom zatrudnionym w sklepach oraz centrach dystrybucji dodatkowe premie w zamian za pracę w trudnym okresie. Wszyscy pracownicy otrzymają ponadto premie wielkanocne w wysokości 450 i 300 zł.

Premie i nagrody finansowe

Biedronka wprowadziła w sklepach pracę rotacyjną oraz możliwość zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy zatrudnionych, którzy ukończyli 60 lat. Wszystkim pensje będą wypłacane w normalnym wymiarze. Pracownicy zatrudnieni w placówkach i centrach dystrybucyjnych dostaną jednocześnie dodatkową premię w wysokości 300 zł za tydzień pracy od 9-14 marca. Uwzględniono też sytuację zamkniętych żłobków, przedszkoli i szkół. Premia przyznana będzie osobom z dziećmi w wieku do lat 14, o ile przepracowały one w tym czasie minimum jeden dzień.

W Aldi pracownicy otrzymają nagrody finansowe w wysokości nawet do 1000 zł brutto. Najwyższe przewidziano dla pracowników sklepów oraz magazynów, którzy „w największym stopniu przyczyniają się do utrzymania łańcucha dostaw”.

Sieć Makro dopłaci 500 zł brutto pracownikom, którzy mimo kwarantanny zdecydowali się przychodzić do pracy od 14 do 31 marca.

Auchan zapowiedział premię dla swoich pracowników w wysokości 500 zł. O nagrodach dla personelu poinformowała także sieć Tesco. Zdecydowała o wypłacie 500 zł brutto. Przewidziano ją dla wszystkich, którzy w marcu przepracowali przynajmniej 165 godzin. W tym także dla pracujących na umowę zlecenie. Pracownicy, którzy przepracowali mniej godzin, otrzymają nagrodę wyliczoną proporcjonalnie.

Podobnie sieć drogeryjna Rossmann wprowadziła premie w wysokości 750 zł brutto dla pracowników sklepów za pracę w szczególnych warunkach w dniach od 16 marca do 15 kwietnia.

Red. (źródło: dlahandlu.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat