Śniadanie z bliskimi przy rodzinnym stole

Matki zapytane w badaniu, z czym kojarzą im się śniadania jedzone ze swoimi bliskimi, gdy same były dziećmi, wymieniają głównie: poczucie ciepła rodzinnego domu (45 proc.) i bycia jedną rodziną (35 proc.) oraz radość (25 proc.).

Dobre wspomnienia i kojarzące się z nimi pozytywne emocje – to jeden z elementów budujących szczęśliwe życie. Do takich momentów należy np. wspólne, rodzinne śniadanie – 21 proc. badanych mam deklaruje, że kiedy były dziećmi, rodzinne posiłki o poranku dawały im, oprócz poczucia ciepła rodzinnego, jedności i radości, również pozytywną energię na cały dzień. Te chwile kojarzą się także z poczuciem bezpieczeństwa (wskazało tak 22 proc.) oraz szczęściem (20 proc.) – czyli emocjami, które budują solidne podstawy do tego, by stać się zadowolonym z życia dorosłym.

Warto zatem rano spędzić kilka minut z rodziną przy stole. Najlepiej, aby śniadanie nie było pracochłonne. Ważne jednak, aby był wartościowy i pożywny, np. Lubella Corn Flakes Klasyczne, płatki z kukurydzy nie zawierające sztucznych barwników, z zawartością błonnika i cennego pierwiastka, czyli fosforu – zalecają eksperci Lubelli.

Red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat