Weekendowy Agrobazar Rodzinny na Torze Wyścigów Konnych

Weekendowy Agrobazar Rodzinny ma łączyć rodzinne zakupy, rekreację i edukację. Polakom w czasach pandemii koronawirusa brakuje przestrzeni, ruchu i przebywania wśród zieleni – zakładają pomysłodawcy projektu. Takim właśnie potrzebom odpowiadają tereny  30. hektarowego hipodromu na Służewcu.

Od 19 czerwca 2020 r. Tor Wyścigów Konnych za sprawą Stowarzyszenia „Polska Ekologia” ma być w każdy weekend torem wyścigów po zdrowie. Weekendowy Agrobazar Rodzinny ma edukować i przekonywać konsumentów o istotnym wpływie jakości jedzenia na jakość życia.

Miasteczko namiotowe z naturalnymi produktami rolnymi przygotowano w kontrze do agrochemii – bez niezdrowych dodatków i GMO. Obecna jest żywność najbardziej wartościowa, szczególnie potrzebna w trudnych czasach. Z certyfikacją ekologiczną, ale nie tylko. Także z chronionym oznaczeniem pochodzenia geograficznego (PGI). Są również produkty zaliczane do żywności wysokiej jakości. Ma ona symbol QAFP, co jest świadectwem podporządkowania się Systemowi Gwarantowanej Jakości Żywności. Zapowiedziano kontrolę certyfikatów.

Z całej Polski ze sprawdzonymi certyfikatami jakości przyjeżdżają dostawcy najlepszych produktów. Skracając drogę od pola do stołu, omijając pośredników, chcą oni dotrzeć wprost do konsumentów. Dla niewielkich, rodzinnych gospodarstw jest to dobre rozwiązanie. Napotykają one na opory w przechodzeniu przez procedury dostaw do sieci handlowych, zazwyczaj nastawionych na wielotonowe partie i to przeważnie z importu.  Dla „małych” obecność na takich agrobazarach ma działanie wzmacniające – ocenia Stowarzyszenia „Polska Ekologia”.

– Zastosowaliśmy rozwiązanie najlepsze dla klientów. Jednocześnie wyszliśmy naprzeciw potrzebom naszych zrzeszonych. Jednym z zadań Stowarzyszenia „Polska Ekologia”  jest promocja polskiej żywności wysokiej jakości. Stąd  przedsięwzięcie w postaci Agrobazaru. Chcemy również promować wspólne rodzinne spędzanie czasu na wolnym powietrzu, dlatego miejsce na Agrobazar nie jest przypadkowe. Tor Wyścigów Konnych Służewiec świetnie się do tego nadaje – mówi Wawrzyniec Maziejuk, wiceprezes Stowarzyszenia „Polska Ekologia”.

Dla pomysłodawców nie do przecenienia jest walor edukacyjny Weekendowego Agrobazaru Rodzinnego. Są to nauki wyniesione z  bezpośredniego kontaktu z wytwórcami i rozmowy o pochodzeniu wyrobów, sposobie produkcji, możliwość zobaczenia stosownych certyfikatów zaświadczających o jakości produktów.

https://www.facebook.com/ekologiapopolsku/posts/2795120530598224

Red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat