Kuleczki Mini Melts wytwarzane są w oparciu o opatentowaną technologię kriogeniczną z użyciem ciekłego azotu. Konsystencja pojedynczych kulek powstaje w temperaturze -197 st. C.
Mini Melts należy do pionierów tworzenia lodów metodą kriogeniczną i pozostaje liderem w ich produkcji na świecie. Pomysłodawcy i założyciele firmy, Tom Mosey i Nick Angus, którzy poznali się jeszcze w college’u, przeprowadzili udane lodowe eksperymenty już w latach 90.
Wkrótce potem wynalezioną metodę opatentowali. Pierwsza fabryka powstała w USA ponad 20 lat temu. Dzięki międzynarodowej ekspansji, szczególnie ukierunkowanej na Azję (Korea Południowa, Singapur), marka zrewolucjonizowała rynek lodziarski na świecie.
Technologia nie wpływa na zmianę struktury składników deseru, a szybkość zamrażania eliminuje magazynowanie wody w produkcie, zachowując jego naturalne walory smakowe. Desery nie zawierają też sztucznych środków konserwujących ani składników genetycznie modyfikowanych.
Jak informuje marka pandemia nie zatrzymała rozwoju sieci w Polsce. Od października ub.r. do dziś przybyło ponad 100 punktów partnerskich i franczyzowych, nie licząc automatów vendingowych.
– Zakładaliśmy wcześniej, że w tym roku osiągniemy liczbę 500 lokalizacji. Już mogę powiedzieć, że na pewno ją przekroczymy – mówi Marcin Sroka, koordynator ds. rozwoju sieci Mini Melts..
Partnerstwo lub franczyza
Współpracę z Mini Melts można nawiązać w systemie partnerskim lub franczyzowym. System partnerski skierowano do osób, które już prowadzą lokal gastronomiczny – np. kawiarnię czy cukiernię. Jeśli chcą poszerzyć swoją ofertę o lody Mini Melts, centrala firmy udostępni im nieodpłatnie niewielkie urządzenie do mrożenia. Można je wstawić do środka lub stworzyć stoisko zewnętrzne. Partner pokrywa tylko koszty zaopatrzenia w produkty.
Franczyzobiorcy mogą natomiast kupić albo wydzierżawić stoisko, co jest bardziej popularną opcją. Cena dzierżawy zależy od wybranego formatu. Wynosi od 2,5 do 6 tys. zł rocznie.
Mini Melts tworzy także sieć własnych automatów vendingowych z lodami. Ma ich obecnie ok. 70. Z tej opcji współpracy mogą skorzystać operatorzy, którzy działają na większą skalę. Producent proponuje im dzierżawę lub kupno maszyn.
W Europie i Polsce
W Europie lody Mini Melts produkuje znana łotewska fabryka Rūjienas Saldējums. Od ponad 100 lat wytwarza ona tradycyjne lody – naturalne, na bazie świeżego mleka i śmietany od lokalnych dostawców i składników z ekologicznych upraw. Bez oleju palmowego czy sztucznych konserwantów.
Polska pośredniczy w dystrybucji Mini Melts w Europie. Ma też najbardziej rozwinięty rynek. Jest pionierem we wprowadzaniu nowych form sprzedaży. W naszym kraju produkuje się akcesoria i stoiska sprzedażowe. Z Polski płynie też wsparcie w zakresie rozwoju sieci sprzedaży na Starym Kontynencie.
Red.