AmRest podwyższa kapitał o 70 mln euro

AmRest, jeden z wiodących publicznie notowanych operatorów restauracyjnych w Europie, ogłosił, iż powodzeniem dokonał podwyższenia kapitału o 70 mln euro w drodze emisji niepublicznej 7.415.254 nowo wyemitowanych akcji zwykłych po cenie 40,75 zł za akcję.

Podwyższenie kapitału następuje po niedawnym podziale akcji AmRest, zrealizowanym 3 października 2018 r. w stosunku 1:10, co miało na celu zwiększenie płynności akcji spółki na giełdzie.

Cieszy nas tak spore zainteresowanie inwestorów oraz ich zaangażowanie w dalszy rozwój biznesu AmRest, zwłaszcza pomimo wymagającego otoczenia rynkowego. Jestem ogromnie podekscytowany faktem, iż w procesie podwyższenia kapitału pozyskaliśmy nowych akcjonariuszy AmRest, a tym samym wzmocniliśmy naszą obecność na rynku kapitałowym. Wierzę, że przeprowadzony niedawno podział będzie ważnym, dodatkowym katalizatorem dla naszych akcji – ocenia Peter Kaineder, dyrektor ds. Strategii w AmRest.

AmRest Holdings SE jest jedną z wiodących, publicznie notowanych spółek restauracyjnych w Europie. Do zarządzanych przez nią marek należą: KFC, Pizza Hut, Starbucks i Burger King. AmRest jest także właścicielem sieci premium burgerów Bacoa, wyjątkowej marki La Tagliatella oraz dwóch chińskich konceptów: Blue Frog i KABB. Obecnie spółka prowadzi ponad 1800 lokali w segmencie restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) i restauracji z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants) w 18 krajach: Polsce, Czechach, na Węgrzech, Słowacji, w Bułgarii, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Rosji, Hiszpanii, Francji, Portugalii, Niemczech, Austrii, Armenii, Azerbejdżanie oraz Chinach.

Red. (źródło: AmRest)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat