Butelkomaty Coca-Coli mają pojawić się w Warszawie

Butelkomaty Coca-Coli zostaną rozmieszczone w popularnych miejscach Warszawy jeszcze w wakacje, kolejne 5 – jesienią. Automaty dostarczy polska firma EcoTech System. Maszyny przyjmować będą butelki plastikowe PET, aluminiowe puszki oraz butelki szklane.

Butelkomaty Coca-coli amajądziłać na tej zasadzie, że oddający opakowania, przy użyciu specjalnej aplikacji, otrzymają w zamian punkty, które będą mogli wymienić na różnego rodzaju benefity, jak np. bilety do kina czy zniżki na kawę w wybranej sieci kawiarni.

Zarządzanie odpadami, to problem w skali globalnej, który stanowi duże wyzwanie dla nas wszystkich. W sposób oczywisty to coś, nad czym musimy pracować. Dlatego od kilku lat współpracujemy z gminami, ekspertami czy organizacjami pozarządowymi i angażujemy do wspólnych działań pozostałych przedstawicieli rynku, naszych pracowników, a teraz również konsumentów – mówi Jaak Mikkel, dyrektor generalny Coca-Cola HBC Polska.

Marka realizuje program „Świat bez odpadów”, zapowiedziany w Davos w styczniu 2018 r. W ramach inicjatywy Coca-Cola do 2030 r. dąży do stworzenia opakowań, które zawierać będą co najmniej 50 proc. materiału pochodzącego z recyklingu. Kontynuuje też działania w kierunku realizacji założenia, aby wszystkie opakowania Coca-Cola na świecie mogły w 100 proc. podlegać recyklingowi. Cel ma zostać zrealizowany do 2025 r.

W ubiegłym roku 63 proc. wszystkich naszych opakowań, które trafiły do konsumentów, zostało zebranych i poddanych recyklingowi. Choć jest to bardzo wymagające i trudne zadanie, chcemy, aby ten proces następował jeszcze szybciej – zapowiada Jaak Mikkel.

Red. (źródło: PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat