Bezpłatne miejsca na ogródki gastronomiczne oferuje Gdynia 

W ramach pomocy restauratorom w czasie pandemii koronawirusa władze Gdyni udostępnią bezpłatne miejsca na ogródki gastronomiczne. Bezpłatnie na terenie miasta zadedykowano sezonowym punktom gastronomicznym ponad 20 lokalizacji.

Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Gdyni ogłosi przetarg. Lokalni przedsiębiorcy będą mogli składać propozycje na poszczególne lokalizacje. Część z nich otrzyma bezpłatne miejsca na ogródki gastronomiczne.

– Wśród elementów poddawanych ocenie, najwyżej punktowanym kryterium, będzie sposób zagospodarowania, aranżacja oraz estetyka punktu – informuje Agata Grzegorczyk, rzecznik prasowy UM w Gdyni.

Ogródki gastronomiczne będą miały do dyspozycji teren o wielkości do 300 metrów kwadratowych. W efekcie, będą mogły spełnić wszelkie normy obsługi klientów narzucone przez służby sanitarne.

Postępowanie przetargowe gdyńskiego magistratu ma dać możliwość rozpoczęcia pracy ogródków gastronomicznych w pierwszej połowie czerwca.

Każda z lokalizacji zostanie użyczona bezpłatnie na okres trzech miesięcy. Pozwoli na zwiększenie dostępności usług w dzielnicach, w miejscach atrakcyjnych spacerowo i rekreacyjnie – komentuje Agata Grzegorczyk.

Red. (źródło: PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat