Gastronomia w Parku Śląskim nie przetrwa epidemii

Gastronomia w Parku Śląskim bankrutuje. Całkowity zakaz wstępu do Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka w Chorzowie postawił w tragicznej sytuacji dzierżawców. Stracili zysk, a zostały im opłaty.

Gastronomia w Parku Śląskim to 17 podmiotów rynku gastronomicznego. Na początku marca zamknięto jeden z najbardziej popularnych klubów muzycznych – Leśniczówka Rock’n’Roll Cafe. Przez ostatnie 37 lat utrzymywał się on głównie z imprez muzycznych i koncertów. Obecnie lokal prosi o pomoc, aby klub móc dalej funkcjonować.

W marcu zamknięto także bar Oaza. Właściciele otworzyli lokal dopiero 20 kwietnia. Prowadzą sprzedaż na wynos. Z okienka można kupić napoje i fast foody. Wkrótce ma ruszyć też grill. Rachunki są jednak wyższe niż dochody, a epidemia koronawirusa nie pozwala uruchomić ogródków.

W połowie marca zawieszono również działalność Rebel Garden Cafe. Zamknięty obecnie lokal nie ma jakichkolwiek obrotów i w ogóle nie zarabia.

Park Śląski przedstawił dzierżawcom następujące warunki w zakresie rozliczenia czynszu za miesiąc kwiecień:

  • wpłata 50% z tytułu czynszu za kwiecień 2020 r. w terminie wynikającym z umowy,
  • wpłata 25% z tytułu czynszu za kwiecień 2020 r. w miesiącu maju 2020 r. (w terminie płatności czynszu za maj),
  • wpłata 25% z tytułu czynszu za kwiecień 2020 r. w miesiącu czerwcu 2020 r. (w terminie płatności czynszu za czerwiec).

Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku, jak informuje, sam obecnie ma ograniczone dochody.

Spółka została w znacznym stopniu pozbawiona przychodów związanych m.in. wynajmem terenów pod imprezy, przychodami z kolejki Elki, czy też innymi możliwościami zarobkowymi. Zarząd Parku Śląskiego na bieżąco weryfikuje zaistniałą sytuację i będzie podejmował decyzje, biorąc pod uwagę wiele aspektów oraz proponowane pakiety antykryzysowe m.in. Śląski Pakiet dla Gospodarki, którego wartość szacuje się na miliard złotych – mówi rzeczniczka Parku Śląskiego.

Najemcy zaapelowali do marszałka śląskiego, by skorzystał z przepisów pozwalających na umorzenie płacenia czynszu w wyjątkowych okolicznościach. Bez pomocy i obniżenia czynszów nie przetrwają.

Red. (źródło: dziennikzachodni.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat