Green Caffè Nero otwiera nowe kawiarnie w czasie pandemii

Green Caffè Nero ma kolejną, nową kawiarnię uruchomioną w okresie pandemii. Lokal mieści się w Krakowie przy ulicy Brackiej. Znajduje się w okazałej zabytkowej kamienicy. Łączy charakterystyczne materiały dla wnętrz punktów sieci oraz elementy nawiązujące do historii miejsca z okresu średniowiecza.

Kawiarnia Green Caffè Nero powstała tuż przy Rynku Głównym w zabytkowej kamienicy, czasem zwanej Kamienicą Lanckorońskich. Wystrojem nawiązuje do kilkusetletniej tradycji tego miejsca. Przez lata w kamienicy mieścił się Galicyjski Bank Hipoteczny. Na ul. Brackiej znajdowała się niegdyś znakomita winiarnia o nazwie „Bodega”, ściągająca wielu artystów i pisarzy.

Wystrój lokalu o powierzchni 150 mkw. to połączenie średniowiecznej estetyki i współczesnych elementów. Kawiarnia zachęca przechodniów nie tylko wyborem różnorodnych kaw, deserów i przekąsek, ale także atrakcyjnym wyglądem.

Renesansowe arkady wsparte na kolumnach o jońskich kapitelach w pewien sposób narzuciły nam rozwiązania designerskie. Nie rezygnując z charakterystycznych dla nas materiałów, czyli stalowej blachy, surowego dębowego drewna czy kolorowych obić eklektycznych mebli, prowadzimy dialog z historią i miejscem. Bar wykonany ze stali powtarza motyw arkady, a żyrandole mające kształt średniowiecznych świeczników wzbogacone zostały o elementy kryształowe o XX-wiecznym rodowodzie. Tkaniny nawiązują do czasów, gdy spełniały rolę nie tylko dekoracyjną, ale i praktyczną – ocieplenia wnętrza. Architekci wyeksponowali także elementy odkryte w czasie prac remontowych: ceglany sufit sali głównej i średniowieczną, malowaną skarpę w pomieszczeniu wejściowym – mówi Agata Milewska, szef marketingu i komunikacji Green Caffè Nero.

Otwarcie kawiarni przesunięto w czasie ze względu na formalności związane z użytkowaniem lokalu znajdującego się w zabytkowym budynku. Uzgodnienia z konserwatorem zabytków, lokalnymi wspólnotami i Działem Architektury Miasta zajęły prawie cztery lata. Gdy wreszcie kawiarnia była gotowa, zamknięto gastronomię z powodu epidemii koronawirusa. Dziś sieć przywraca swoją działalność i otwiera nowe lokale. Od początku czerwca mieszkańcy stolicy mogą napić się kawy w nowej kawiarni zlokalizowanej w budynku Generation Park na warszawskiej Woli.

https://www.facebook.com/greencoffeepl/photos/a.3334405333256425/3334405679923057/

 

Green Caffè Nero została stworzona przez Gerry’ego Forda – właściciela marki Caffè Nero i Adama Ringera – założyciela i szefa Green Coffee. Pierwsza wspólna kawiarnia powstała w 2012 r. Green. Marka posiada ponad 1 tys. lokali w 10 krajach m.in. w Wielkiej Brytanii, Szwecji czy Polsce. Lokale odzwierciedlają charakter społeczności oraz tradycje miejsca, w którym się znajdują..

Red. (Green Caffè Nero, retailnet.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat